Zaloguj się Załóż konto
Polish (Poland)English (United Kingdom)

bham.pl Wiadomości Wielka Brytania Pomoc finansowa dla osób samozatrudnionych przedłużona o kolejne 3 miesiące
Pomoc finansowa dla osób samozatrudnionych przedłużona o kolejne 3 miesiące

Minister finansów Rishi Sunak ogłosił, że osoby samozatrudnione, które straciły dochody z powodu epidemii koronawirusa, otrzymają pomoc finansową na kolejne 3 miesiące.

Poziom finansowania spadnie do 70 proc. i zmniejszony zostanie maksymalny pułap finansowy do 6570 funtów.

Wcześniej Johnson i minister finansów Rishi Sunak przyznali, że zamknięcie tysięcy miejsc rozrywki będzie miało wielki wpływ na brytyjską gospodarkę, która już teraz odczuwa skutki epidemii koronawirusa i z której od kilku dni codziennie napływają informacje o kolejnych zwolnieniach bądź redukcjach płac.


Dlatego Minister finansów Rishi Sunak zapowiedział, że rząd podejmie działania, by wypłacić 80% pensji pracownikom, którzy nie mogą pracować z powodu epidemii koronawirusa.

Teraz pomoc ta została przedłużona o kolejne 3 miesiące. Łącznie z pierwszą dotacją w maju maksymalna kwota, jaką mogą otrzymać osoby samozatrudnione, wynosi 14 070 funtów.

Kolejna dotacja zostanie wypłacona w sierpniu jednak teraz osoby samozatrudnione otrzymają oni 3 razy 70% swoich miesięcznych zarobków netto uśrednionych z ostatnich 2 lat lub 6570 £, w zależności od tego, która z tych wartości jest niższa.

Minister finansów na konferencji prasowej na Downing Street, powiedział, że program będzie dostępnych dla każdego, kto osiąga zyski w wysokości nieprzekraczającej 50 000 funtów rocznie.


Będzie on jednak dostępny tylko dla tych, którzy większość dochodów osiągają z samozatrudnienia i którzy złożyli zeznanie podatkowe za 2019 r.

Sunak zapowiedział też że, że w czerwcu i lipcu system pomocy dla pracowników przebywających na „furlough” pozostanie niezmieniony, ale później pracodawcy będą musieli zwiększać swój udział.

Od sierpnia będą oni płacić składki socjalne i emerytalne pracowników, które stanowią ok. 5 proc. kosztów zatrudnienia brutto, od września dodatkowo 10 proc. ich pensji, a w październiku - 20 proc. Maksymalny próg wypłacanych z budżetu kwot spadnie tym samym z 2500 funtów do 2190 funtów we wrześniu i 1875 funtów w październiku.

Ponadto od lipca urlopowani pracownicy będą mogli wrócić do pracy na część etatu nie tracąc prawa do subsydiowanej części pensji.

sobota, 30 maja 2020 11:23
 
Polub nas na Facebooku
Obserwuj nas na Twitterze


Czytaj poprzedni artykuł:
Kolejne 113 osób zmarło na Covid-19, łącznie 38 489
  Czytaj następny artykuł:
Koronawirus: Od poniedziałku na świeżym powietrzu będzie mogło się spotkać sześć osób