Zaloguj się Załóż konto
Polish (Poland)English (United Kingdom)

bham.pl Wiadomości Wielka Brytania Kolejne 113 osób zmarło na Covid-19, łącznie 38 489
Kolejne 113 osób zmarło na Covid-19, łącznie 38 489

O 113 wzrosła w ciągu doby liczba zgonów z powodu koronawirusa w Wielkiej Brytanii, co oznacza, że łączna liczba ofiar śmiertelnych epidemii w tym kraju wynosi 38 489 - poinformowało w niedzielę po południu brytyjskie ministerstwo zdrowia.
Bilans obejmuje wszystkie nowo zarejestrowane zgony w ciągu 24 godzin między godz. 17 w piątek a godz. 17 w sobotę, w przypadku których testy potwierdziły obecność koronawirusa.

Dane opublikowane przez brytyjski rząd uwzględniają zarówno osoby, które zmarły podczas pobytu w szpitalu, jak i osoby zarażone koronawirusem, które zmarły w domu lub w domach opieki.


113 nowych zgonów to wyraźnie mniej niż w bilansie podanym w sobotę - 215. Jest to jednak bilans obejmujący weekend, kiedy potwierdzanie koronawirusa jako przyczyny zgonów często odbywa się z opóźnieniem.

Średnia dobowa liczba zgonów z siedmiu kolejnych dni, która niweluje takie dzienne wahania, stale spada, choć nadal liczba zgonów w Wielkiej Brytanii jest wyższa niż w pozostałych państwach Europy.

Wielka Brytania znajduje się na drugim miejscu na świecie i na pierwszym w Europie pod względem zgonów na COVID-19, oraz na piątym miejscu, jeśli chodzi o zakażenia – za Stanami Zjednoczonymi, Brazylią i Rosją i Hiszpanią.


Od początku epidemii w Wielkiej Brytanii przeprowadzono ponad 4, 28 mln testów na obecność koronawirusa. Łącznie wykryto 274 762 zakażeń, z czego 1936 w ciągu ostatniej doby.

Liczba osób zakażonych koronawirusem na świecie przekroczyła 6.2 miliona. Zmarło ponad 373 tys. osób.

Łącznie na świecie wyzdrowiało ponad 2.8 miliona osób, a w stanie krytycznym jest ponad 53 tys. osób.

poniedziałek, 01 czerwca 2020 07:36
 
Polub nas na Facebooku
Obserwuj nas na Twitterze


Czytaj poprzedni artykuł:
Brytyjski dom opieki umożliwił rodzinom pensjonariuszy... odwiedziny drive-thru.
  Czytaj następny artykuł:
Pomoc finansowa dla osób samozatrudnionych przedłużona o kolejne 3 miesiące