Zaloguj się Załóż konto
Polish (Poland)English (United Kingdom)

bham.pl Wiadomości Wielka Brytania W całej Anglii będzie obowiązywać nakaz noszenia masek ochronnych w środkach transportu publicznego
W całej Anglii będzie obowiązywać nakaz noszenia masek ochronnych w środkach transportu publicznego

W czwartek szef resortu transportu Grant Shapps zapowiedział, że od 15 czerwca obowiązywać będzie nakaz noszenia masek ochronnych w środkach transportu publicznego.

W ciągu ostatniej doby odnotowano zgony 176 osób zakażonych koronawirusem i 1805 nowych przypadków infekcji.

Łączna liczba ofiar śmiertelnych epidemii w Wielkiej Brytanii wynosi 39 369.


Dane opublikowane przez brytyjski rząd uwzględniają zarówno osoby, które zmarły podczas pobytu w szpitalu, jak i osoby zarażone koronawirusem, które zmarły w domu lub w domach opieki.

W maju rząd informował, że mieszkańcy Anglii powinni nosić zakrycia twarzy w środkach transportu publicznego oraz w niektórych sklepach.

Zalecenia sugerowały, że ludzie powinni zakrywać twarz w zamkniętych pomieszczeniach, w których zachowanie dystansu społecznego nie zawsze jest możliwe.


Dotyczyło to szczególnie środków transportu publicznego oraz niektórych sklepów, w których nie ma możliwości zachowania dystansu 2 m od drugiej osoby.

Noszenie masek było tylko zaleceniem rządu i nie było ono obowiązkowe, jednak od 15 czerwca w środkach transportu publicznego w całej Anglii będzie obowiązywać nakaz noszenia masek ochronnych.

piątek, 05 czerwca 2020 08:09
 
Polub nas na Facebooku
Obserwuj nas na Twitterze


Czytaj poprzedni artykuł:
Zaginięcie Madeleine McCann. Niemiecka prokuratura podejrzewa, że dziewczynka nie żyje
  Czytaj następny artykuł:
Około 2000 osób wzięło udział w proteście Black Lives Matter w Birmingham