Zaloguj się Załóż konto
Polish (Poland)English (United Kingdom)

Zalane domostwa, nieprzejezdne drogi. Sztorm Francis uderzył w Wielką Brytanię

Sztorm Francis, który uderzył w Wielką Brytanię, doprowadził do licznych podtopień Walii, Devon i Kornwalii.

W Walii wystąpiły ulewne deszcze, które wywołały powodzie. Zalanych jest wiele domostw, a część ulic jest nieprzejezdna.

Niektóre drogi są zamknięte, a kierowcy zmagają się z powszechnymi zakłóceniami w podróży, ponieważ ulewny deszcz spowodował podniesienie się poziomu rzek, a wiatr powalił wiele drzew.


Woda powodziowa dostała się do domów w południowej Walii, doszło do zalania nieruchomości w Neath, Whitland, Tonyrefail i Llanelli.

Agencja Ochrony Środowiska obserwuje poziom rzek i wydała ostrzeżenie dla dziesiątek miast i wsi w Devon i Kornwalii, ponieważ spodziewane jest opady deszczu do 90 mm.

Met Office ostrzega przed urazami i niebezpieczeństwem dla życia, które mogą spowodować latające odłamki, lub spadające dachówki z dachów, a także przewracane przez silny wiatr drzewa.

Biuro meteorologiczne również ostrzega przed ewentualnymi zakłóceniami w transporcie drogowym, kolejowym, lotniczym i promowym.


Istnieje też duże prawdopodobieństwo uszkodzenia budynków, między innymi zerwanie dachów lub dachówek z dachów.

Należy się też przygotować na możliwość wystąpienia przerw w dostawie prądu i innych usług, takich jak brak Internetu lub brak sygnału sieci telefonii komórkowej.

Niektóre drogi przy brzegu morza mogą być nieprzejezdne z powodu zalania przez wysokie fale.

-
 
Dziękujemy za przeczytanie artykułu do końca! Zachęcamy do odwiedzenia naszego Facebooka, Twittera i YouTube. Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google.


Czytaj poprzedni artykuł:
UWAGA: Bursztynowy Alert. Sztorm Francis stwarza zagrożenie dla życia
 Czytaj następny artykuł:
W Szkocji uczniowie szkół średnich będą musieli nosić maski