Zaloguj się Załóż konto
Polish (Poland)English (United Kingdom)

bham.pl Wiadomości Wielka Brytania Prawie 700 000 osób straciło pracę z powodu pandemii koronawirusa w Wielkiej Brytanii

Prawie 700 000 osób straciło pracę z powodu pandemii koronawirusa w Wielkiej Brytanii

Według najnowszych danych od początku lockdownu wprowadzonego z powodu epidemii koronawirusa w Wielkiej Brytanii pracę straciło prawie 700 000 osób.

Brytyjski urząd statystyczny przeanalizował, dane z HM Revenue and Customs (HMRC) dotyczące liczby płatnych pracowników.


Pokazały one, że między marcem i sierpniem, kiedy wprowadzono restrykcje, ilość osób na listach płac spadała o 695 tysięcy.

Według ostatnich oficjalnych danych stopa bezrobocia wzrosła do 4,1% - co jest zgodne z przewidywaniami ekspertów.

Związki zawodowe jednak ostrzegają przed masowymi zwolnieniami, powodowymi zakończeniem programu pomocy rządowej w przyszłym miesiącu.

ONS poinformował, że osoby w wieku od 16 do 24 lat zostały szczególnie dotknięte w porównaniu z innymi grupami wiekowymi.


Dane obejmujące okres, w którym ograniczenia związane z koronawriusem były najbardziej dotkliwe i są zapowiedzią kryzysu na rynku pracy, który stopniowo pogłębia się wraz z wycofywaniem rządowych programów wspierających przedsiębiorców.

Brytyjski urząd statystyczny podał, że handel detaliczny, lotnictwo, turystyka, lotnictwo i media były jednymi z najbardziej dotkniętych gałęzi przemysłu.

wtorek, 15 września 2020 08:41
 


Czytaj poprzedni artykuł:
Ciężarówka staranowała dwa samochody i wjechała w dom w Londynie. Kierowca zginął, 11-letnie dziecko walczy o życie
 Czytaj następny artykuł:
Minister: Ludzie powinni wzywać policję, jeśli ich sąsiedzi organizują spotkania powyżej 6 osób