Zaloguj się Załóż konto
Polish (Poland)English (United Kingdom)

bham.pl Wiadomości Wielka Brytania Minister: Ludzie powinni wzywać policję, jeśli ich sąsiedzi organizują spotkania powyżej 6 osób

Minister: Ludzie powinni wzywać policję, jeśli ich sąsiedzi organizują spotkania powyżej 6 osób

Od wczoraj w życie weszły przepisy o zakazie zgromadzeń powyżej 6 osób w Anglii.

Minister do spraw przestępczości powiedział, że Brytyjczycy powinni wezwać policję, jeśli zobaczą, że ktoś łamie nowe restrykcje wprowadzone w celu ograniczenia koronawirusa.


Kit Malthouse powiedział, że wszyscy, będący świadkami takich zgromadzeń, powinni je natychmiast raportować właściwym organom.

Według niego ludzie powinni dzwonić pod numer telefonu policyjnego 101, gdyż może on być wykorzystany do zgłaszania wszelkich spotkań towarzyskich liczących więcej niż sześć osób.

Wprowadzony od wczoraj zakaz dotyczy spotkań w prywatnych domach, miejscach takich jak restauracje czy bary, a także w parkach i w innych otwartych przestrzeniach publicznych.


Wyjątek będą stanowić gospodarstwa domowe, gdzie znajduje się więcej niż sześć osób, szkoły, miejsca pracy i miejsca kultu religijnego, wesela i pogrzeby odbywające zgodnie z reżimem sanitarnym oraz imprezy sportowe.

W lokalach gastronomicznych będzie mogło przebywać więcej osób, jednak pod warunkiem, że w jednej grupie nie może być więcej niż sześć klientów.

Podobne zasady zostały wprowadzone w Walii i Szkocji, ale nie obejmują one dzieci poniżej 12 lat.

Dodatkowo od dziś w Birmingham, Sandwell i Solihull obowiązują nowe restrykcje wprowadzone w celu ograniczenia rozprzestrzeniania się koronawirusa.


Mieszkańcy Birmingham, Sandwell i Solihull nie będą mogli spotykać się z osobami z innych gospodarstw domowych w domach i ogrodach.

Przewidziane są również kary pieniężne dla tych, którzy będą łamać restrykcję. Za pierwsze załamanie zakazu sprawcy zostaną ukarani grzywną 100 funtów, która będzie podwajana za każdym kolejnym razem nawet do £ 3,200.

wtorek, 15 września 2020 08:14
 


Czytaj poprzedni artykuł:
Prawie 700 000 osób straciło pracę z powodu pandemii koronawirusa w Wielkiej Brytanii
 Czytaj następny artykuł:
Wielka Brytania przyjmuje kontrowersyjną ustawę