Zaloguj się Załóż konto
Polish (Poland)English (United Kingdom)

bham.pl Wiadomości Wielka Brytania PILNE: Od jutra lockdown w kolejnym regionie Anglii

PILNE: Od jutra lockdown w kolejnym regionie Anglii

W związku z rosnącą liczbą zakażeń koronawirusem od piątku wejdą w życie dodatkowe ograniczenia w niemal całym regionie Północno-Wschodnia Anglia - ogłosił w czwartek brytyjski minister zdrowia Matt Hancock.

Restrykcje obejmą prawie 2 mln mieszkańców.

Restrykcje będą obowiązywać we wszystkich dystryktach hrabstwa metropolitalnego Tyne and Wear, czyli w Newcastle, Gateshead, Sunderland, North Tyneside i South Tyneside oraz w hrabstwach Northumberland i Durham.


Od piątku mieszkańcy tych regionów nie będą mogli się spotykać w domach z osobami spoza swoich gospodarstw domowych i swoją "bańką wsparcia”.

Dodatkowo wszystkie puby i restauracje mogą mogły obsługiwać klientów tylko przy stolikach i będą musiał być zamknięte w godz. 22-5.

"Po tym, jak liczba przypadków koronawirusa na Północnym Wschodzie osiągnęła niepokojący poziom, władze lokalne zwróciły się o wsparcie w celu zaostrzenia ograniczeń i podjęliśmy szybkie działania, aby wprowadzić w życie te zalecenia. Nie podejmujemy tych decyzji lekko, ale wiem, że ludzie z Północnego Wschodu będą współpracować w celu przerwania transmisji koronawirusa" - powiedział Matt Hancock w Izbie Gmin.

Jak poinformował minister zdrowia w Sunderland wskaźnik nowych zakażeń w przeliczeniu na 100 tys. mieszkańców wyniósł w ciągu ostatnich siedmiu dni 103, zaś w South Tyneside, Gateshead i Newcastle przekroczył 70.


W Wielkiej Brytanii w ciągu ostatniej doby z powodu Covid-19 zmarło 20 osób i wykryto aż 3991 nowych zakażeń koronawirusem.

To najwyższa dobowa liczba zakażeń od 8 maja i wzrost o prawie 900 w stosunku do bilansu z poprzedniego dnia.

czwartek, 17 września 2020 15:46
 


Czytaj poprzedni artykuł:
Kolejna blokada Wielkiej Brytanii może zostać ogłoszona już w następnym tygodniu
 Czytaj następny artykuł:
Zapatrzył się w telefon i wjechał w zepsuty samochód, który zatrzymał się na poboczu. Kierowca ciężarówki usłyszał wyrok


Global Centre