Zaloguj się Załóż konto
Polish (Poland)English (United Kingdom)

bham.pl Wiadomości Wielka Brytania Kolejna blokada Wielkiej Brytanii może zostać ogłoszona już w następnym tygodniu

Kolejna blokada Wielkiej Brytanii może zostać ogłoszona już w następnym tygodniu

Według ostatnich doniesień brytyjskich mediów dwutygodniowa blokada całej Wielkiej Brytanii może zostać ogłoszona już w następnym tygodniu i wprowadzona w październiku.

Blokada prawdopodobnie zostanie wprowadzona, tylko jeśli wskaźniki zakażeń koronawirusem będą ciągłe rosły mimo wprowadzeń lokalnych ograniczeń i „zasady sześciu”.


Według Financial Times na spotkaniu rządu, które odbyło się w środę wieczorem, czołowi brytyjscy naukowcy zasugerowali, że dobrym czasem na wprowadzenie lockownu jest szkolna przerwa w październiku, bo dzieci wtedy stracą najmniej zajęć szkolnych.

Financial Times donosi też, że główny doradca medyczny rządu przewiduje „dużą liczbę zgonów” do końca października, jeśli nie zostaną podjęte żadne działania.

Z kolei BBC twierdzi, że podczas lockdownu szkoły i większość miejsc pracy pozostałyby otwarte, ale lokale gastronomiczne i mniej istotne sklepy byłyby zmuszone tymczasowego zamknięcia.

Mimo rosnącej liczby zakażeń premier Boris Johnson, odrzucił możliwość kolejnej blokady kraju.


Drugi lockdown z powodu koronawirusa prawdopodobnie miałaby katastrofalne skutki finansowe dla Wielkiej Brytanii — powiedział w środę premier Boris Johnson.

Premier zapewnił, że rząd robi wszystko, co w jego mocy, by zapobiec takiej sytuacji.

Jednak źródło zbliżone do rządu, na które powołuje się Financial Times, twierdzi, że istnieje różnica między brakiem chęci powrotu do kolejnej blokady a koniecznością powrotu do niej.

Znaczna część decyzji w sprawie drugiej krajowej blokady jest uzależniona od sukcesu „zasady sześciu”. Źródło rządowe stwierdziło: „Jeśli to nie zadziała, pojawi się cała gama niesmacznych opcji”.


Minister zdrowia Matt Hancock powiedział dziś rano, że nowa krajowa blokada byłaby „ostatnią linią obrony” przed koronawirusem, ale rząd „zrobi wszystko, co konieczne a by temu zapobiec”.

W międzyczasie ekspert Światowej Organizacji Zdrowia, dr David Nabarro, ostrzegł świat, że to jest dopiero na początek pandemii Covid-19, dodając: „Jeszcze nie jesteśmy w jej środku”.

piątek, 18 września 2020 08:23
 


Czytaj poprzedni artykuł:
Opublikowano zasady podróży z Wielkiej Brytanii do UE obowiązujące po 1 stycznia 2021r.
 Czytaj następny artykuł:
PILNE: Od jutra lockdown w kolejnym regionie Anglii


Global Centre