Zaloguj się Załóż konto
Polish (Poland)English (United Kingdom)

bham.pl Wiadomości Wielka Brytania Boris Johnson w poniedziałek ogłosi trzypoziomowy lockdown
Boris Johnson w poniedziałek ogłosi trzypoziomowy lockdown

Boris Johnson złoży oświadczenie w Izbie Gmin w poniedziałek w związku ze spekulacjami brytyjskich mediów, o wprowadzeniu ostrzejszych ograniczeń dotyczących koronawirusa.

Według informacji, jakie podają brytyjskie serwisy informacyjne, Premier Boris Johnson od poniedziałku wprowadzi trzypoziomowy system lockdownu, który ma podzielić kraj na kategorie wysokiego, średniego lub niskiego ryzyka.


Dziś w nocy doradca premiera, Sir Edward Lister wysłał list do wszystkich posłów, w którym poinformował, że w weekend odbędą się konsultacje lokalnymi władzami w sprawie wprowadzenia nowych przepisów.

Ostrzegł, że jest bardzo prawdopodobne, że niektóre obszary zostaną objęte nowymi ograniczeniami.

W liście zapowiedział też, że szczegóły zostaną omówione tak szybko, jak to możliwe i w poniedziałek premier przekaże w parlamencie aktualne informacje.

Według ostatnich informacji premier ma ogłosić trzystopniowy system podobny do sygnalizacji świetlnej, który ma wprowadzać ostrzejsze restrykcje w tym zakaz kontaktów społecznych, jeśli liczba przypadków koronawirusa będzie rosnąć.

Będą trzy poziomy alarmowe: 1-zielony alert, 2-bursztynowy alert i najwyższy 3-czerwony alert.


Czerwony alert – zakaz jakichkolwiek spotkań osób pochodzących z różnych gospodarstw domowych; zamknięte lokale gastronomiczne i obiekty hotelarskie i rekreacyjne; zakaz uprawiania amatorskich sportów i hobby wymagających kontaktów z innymi.

Bursztynowy alert — zakaz spotkań w prywatnych domach lub ogrodach poza utworzonymi „bańkami”; unikanie odwiedzania domów opieki; tylko niezbędne podróże.

Zielony alert - „Zasada sześciu” dla zgromadzeń; noszenie maski na twarz w sklepach i pubach oraz w transporcie; Puby i lokale zamykane o 22:00; 15 osób na weselach, 30 na pogrzebach.

Zielony alert będzie obowiązywał, jeśli wskaźnik infekcji będzie mniejszy niż 20 przypadków na 100 000 mieszkańców, bursztynowy alert będzie obowiązywał w regionach, w których jest od 20 do 50 zakażeń na 100 000 mieszkańców, czerwony powyżej 50 zakażeń na 100 000 mieszkańców.

sobota, 10 października 2020 10:13
 


Czytaj poprzedni artykuł:
Lockdown Wielkiej Brytanii jest bardzo prawdopodobny, ponieważ szpitale się zapełniają
  Czytaj następny artykuł:
Koniec forum bham.pl