Zaloguj się Załóż konto
Polish (Poland)English (United Kingdom)

bham.pl Wiadomości Wielka Brytania Lockdown Wielkiej Brytanii jest bardzo prawdopodobny, ponieważ szpitale się zapełniają
Lockdown Wielkiej Brytanii jest bardzo prawdopodobny, ponieważ szpitale się zapełniają

Ponowny lockdown Wielkiej Brytanii w związku z rozwojem epidemii COVID-19 jest bardzo prawdopodobny, stwierdził brytyjski naukowiec i doradca rządu Borisa Johnsona profesor Peter Horby z Uniwersytetu w Oksfordzie.

- Musimy zrobić wszystko, co w naszej mocy, by uniknąć tego za wszelką cenę – powiedział Peter Horby w programie BBC.


Profesor Peter Horby powiedział, że Wielka Brytania znajduje się w „niepewnym punkcie ”.

W kraju ciągle rośnie liczba ofiar śmiertelnych oraz osób zakażonych koronawirusem, chorych na COVID-19, którzy wymagają hospitalizacji.

Horby ostrzegł, że część szpitali w północnej Anglii już znajduje się pod presją i wkrótce może zabraknąć łóżek na oddziałach intensywnej terapii.

- Obawiam się, że będziemy musieli dokonywać bardzo trudnych wyborów i działać bardzo szybko – powiedział brytyjski naukowiec.

Dziś Boris Johnson ma złożyć oświadczenie w Izbie Gmin w związku wprowadzeniem ostrzejszych ograniczeń dotyczących koronawirusa.


Według informacji, jakie podają brytyjskie serwisy informacyjne, Premier Boris Johnson od poniedziałku wprowadzi trzypoziomowy system lockdownu, który ma podzielić kraj na kategorie wysokiego, średniego lub niskiego ryzyka.

Pomysł już spotkał się z głosami sprzeciwu. Deputowani Partii Pracy z hrabstwa Greater Manchester, gdzie w ostatnim czasie odnotowano przyrost zakażeń koronawirusem, oświadczyli, że nie poprą wprowadzenia na terytorium hrabstwa surowszych restrykcji niż w innych częściach Anglii.

W ciągu ostatniej doby w Wielkiej Brytanii potwierdzono kolejne 12 872 przypadki koronawirusa. 65 osób zakażonych zmarło.

Według rządowych informacji ostatniej doby do szpitala przyjęto 641 osób.


Wczoraj w szpitalach w Wielkiej Brytanii przebywało 3837 pacjentów zakażonych koronawirusem, z czego 422 pacjentów było podłączonych do respiratora.

Według organu doradczego brytyjskiego rządu współczynnik transmisji wirusa (R) na Wyspach wynosi od 1,2 do 1,5. Oznacza to, że przeciętnie dziesięć osób z koronawirusem zakaża od dwunastu do piętnastu kolejnych.

poniedziałek, 12 października 2020 08:01
 


Czytaj poprzedni artykuł:
Szpitale Nightingale w UK postawione w stan gotowości. Więcej pacjentów chorych na COVID-19 niż 23 marca, gdy ogłoszono lockdown
  Czytaj następny artykuł:
Boris Johnson w poniedziałek ogłosi trzypoziomowy lockdown