Zaloguj się Załóż konto
Polish (Poland)English (United Kingdom)

bham.pl Wiadomości Wielka Brytania 4 poziom lockdownu w Anglii — może oznaczać zamknięcie szkół

4 poziom lockdownu w Anglii — może oznaczać zamknięcie szkół

Według spekulacji mediów rząd przygotowuje się do dodania kolejnego ostrzejszego poziomu zagrożenia epidemiologicznego do istniejącego obecnie do trójstopniowego systemu.

4 poziom lockdownu w Anglii oznaczałby wprowadzenie jeszcze ostrzejszych ograniczeń w tym zamknięcie szkół.


Doniesienia mediów pojawiły się po wypowiedzi profesora Neila Fergusona, który powiedział, że rząd może być zmuszony pójść jeszcze dalej i zamknąć szkoły dla starszych uczniów, jeśli obecne ograniczenia nie będą działały.

Neil Ferguson był głównym doradcą rządu w dziedzinie epidemiologii, gdy wprowadzono lockdown w marcu.

Poprzednie prognozy Fergusona odegrały kluczową rolę w zmianie strategii przez premiera Borisa Johnson i wprowadzeniu, wzorem większości innych państw europejskich, radykalnych restrykcji, mających na celu zwiększyć dystans społeczny.

Neil Ferguson, epidemiolog i profesor biologii matematycznej z Imperial College London przekonywał wtedy premiera Borisa Johnsona do wprowadzenia bardziej drakońskich metod w walce z koronawirusem.

Wprowadzenie dodatkowego poziomu staje się coraz bardziej prawdopodobne po tym, jak minister zdrowia Matt Hancock odmówił wykluczenia tej opcji.


Wobec doniesień, że rząd przygotowuje się do dodania kolejnego, ostrzejszego poziomu lockdownu, minister zdrowia powiedział, że „niczego nie wyklucza”.

W weekend poinformowano, że czwarty poziom może obejmować zamknięcie restauracji i nieistotnych sklepów, oraz szkół.

Rząd zapewniał wcześniej, że ponowne zamknięcie szkół byłoby ostatecznością i może być konieczne poświęcenie innych obszarów społeczeństwa, aby zapewnić ich otwarcie.

Jednak profesor Ferguson, którego modelowanie doprowadziło do pierwszego ogólnokrajowego lockdownu w marcu, powiedział, że jeśli ograniczenia dotyczące spotkań ludzi z różnych gospodarstw domowych nie zadziałają, rząd nie będzie miał innego wyboru, jak ponownie poprosić, przynajmniej, starszych uczniów, aby pozostali w domu.

W Wielkiej Brytanii w ciągu ostatniej doby wykryto 19 790 nowych przypadków zakażenia koronawirusem i zarejestrowano 151 kolejnych zgonów związanych z Covid-19 - poinformował w niedzielę brytyjski rząd.


Całkowita liczba osób, które zmarły w ciągu 28 dni od potwierdzenia testem obecności SARS-CoV-2 wynosi obecnie 44 896.

W szpitalach w Wielkiej Brytanii obecnie przebywa 7 850 pacjentów zakażonych koronawirusem, z czego 743 pacjentów jest podłączonych do respiratora.

W ciągu ostatniej doby do szpitali przyjęto 1142 osób chorych na COVID-19.

poniedziałek, 26 października 2020 12:06
 


Czytaj poprzedni artykuł:
Tesco w Walii zablokowało alejki ze środkami higieny osobistej, twierdząc, że nie są one „niezbędne”
 Czytaj następny artykuł:
Szczepionki na koronawirusa trafią do szpitali w UK już w przyszłym tygodniu


Global Centre