Zaloguj się Załóż konto
Polish (Poland)English (United Kingdom)

bham.pl Wiadomości Wielka Brytania Cała Anglia zostanie objęta trzecim poziomem lockdownu do Bożego Narodzenia

Cała Anglia zostanie objęta trzecim poziomem lockdownu do Bożego Narodzenia

Według ostatnich doniesień brytyjskich mediów, do połowy grudnia cała Anglia może zostać objęta trzecim poziomem lockdownu.

The Sun dotarł do dokumentu, pokazujące prognozy naukowców rządowych, według których do końca listopada ponad 25 000 osób chorych na Covid-19 będzie przebywać w szpitalach.


To więcej chorych niż w wiosennym szczycie epidemii.

Badania te stawiają pod znakiem zapytania możliwość poluzowania restrykcji w okresie świąt Bożego Narodzenia.

Członkowie naukowego organu doradczego rządu (Sage) ostrzegają, że do połowy grudnia wskaźniki zachorować w całym kraju przekroczą poziomy obserwowane teraz na obszarach objętych 3 poziomem zagrożenia epidemiologicznego.

Obecnie najwyższy poziom restrykcji obowiązuje w Greater Manchester, Lancashire, Liverpool City Region i South Yorkshire.

Jednak już teraz regiony Nottinghamshire i Warrington zostały potwierdzone jako następne miejsca, które zostaną objęte najwyższym poziomem.


Zgodnie z przepisami w regionach objętych trzecim poziomem zagrożenia epidemiologicznego wszystkie puby i bary muszą być zamknięte, chyba że „serwują posiłki”.

Zamknięte też są punkty bukmacherskie, kasyna, sale bingo, centra gier dla dorosłych i place zabaw znajdujące się w pomieszczaniach.

Wprowadzony jest też zakaz spotkań osób z różnych gospodarstw domowych.

Wprowadzenie trzeciego poziomu lockdownu podczas świąt Bożego Narodzenia będzie oznaczało, że wszystkie rodziny musiałyby spędzać je same bez możliwości spotkań z bliskimi.

środa, 28 października 2020 09:53
 


Czytaj poprzedni artykuł:
Drugi lockdown w Wielkiej Brytanii. Doradcy medyczni naciskają na premiera
 Czytaj następny artykuł:
Ochroniarz nie zatrzymał terrorysty, bo bał się, że zostanie posądzony o rasizm. Zginęły 22 osoby w tym dwoje Polaków


Global Centre