Zaloguj się Załóż konto
Polish (Poland)English (United Kingdom)

bham.pl Wiadomości Wielka Brytania 7-latek brutalnie pobity w brytyjskiej szkole tylko dlatego, że jest Polakiem

7-latek brutalnie pobity w brytyjskiej szkole tylko dlatego, że jest Polakiem

Według relacji jednego z rodziców siedmioletni chłopiec pochodzący z Polski został w pobity 10 listopada w jednej ze szkół w Halifax w Anglii.

Jak twierdzi jego ojciec, uczniowie zaatakowali chłopca ze względu na jego pochodzenie.

Ojciec chłopca postanowił nagłośnić sprawę w mediach społecznościowych, ponieważ nie dostał pomocy ani ze strony szkoły, ani ze strony policji.

„Rano jak zwykle żona zawiozła syna do szkoły. Po drodze planowanie dnia żółwik i buzi... (O godz.) 11.03 telefon ze szkoły, że syn musi zostać odwieziony do szpitala. To nie był wypadek. Szykany, zastraszanie trwały od początku roku, w końcu doszło do pobicia za to tylko, że jest Polakiem” — napisał w minioną środę (11 listopada) na Facebooku Karol Mizgalski. 


Ojciec zamieścił też zdjęcie chłopca z widocznymi obrażeniami wokół lewego oka.

Jak opisuje fakt.pl, w miniony wtorek siedmioletni Gabriel stał wraz z grupą uczniów z innych klas przed szkolną stołówką w jednej ze szkół w Halifax.

Na oczach wielu rówieśników został napadnięty przez chłopaka z innej klasy i pobity. Upadł i przez chwilę się nie ruszał.

Ojciec chłopca zwraca uwagę, że jego syn był szykanowany od dawna, a szkoła bagatelizowała problem.

„Szykanowany był nie tylko mój syn, ale także inni uczniowie z Polski. Gabryś często wychodził ze szkoły zapłakany, w poszarpanym ubraniu. Inne dzieci były bite, tarzane w błocie, zamykane w toalecie. Szkoła wiedziała o tym, ale żadnej reakcji nie było” – opowiada ojciec dziecka.


Według wersji przedstawionej przez szkołę nauczyciel zdążył dobiec i uratować chłopca od następnych ciosów. Jednak ojciec uważa, że było inaczej.

„Dzwonili do mnie rodzice dzieci, które były świadkami tego, co się stało. One trochę inaczej opisują to zdarzenie. Twierdzą, że po ataku mój syn upadł i nie ruszał się, ale to nie nauczyciel go obronił, bo żadnego nauczyciela tam nie było. Zrobili to inni uczniowie, którzy następnie podnieśli i zaprowadzili Gabrysia do budynku. Syn przez dłuższy czas nie płakał i nie odzywał się. Myślę, że stracił przytomność” – ojciec opisuje zajście.

Według informacji, jakie podaje fakt.pl chłopak, który dokonał pobicia, został początkowo zawieszony przez szkołę na trzy dni, a szkoła wykreśliła go  z listy uczniów – dopiero gdy do apelu dołączyli inni rodzice.

Do tej pory o strawie nie informowały żadne brytyjskie media.

poniedziałek, 16 listopada 2020 11:51
 


Czytaj poprzedni artykuł:
Jest druga szczepionka z 94,5 proc. efektywności! Brytyjski rząd zamówił 5 mln szczepionek Moderny
 Czytaj następny artykuł:
Po 2 grudnia zostaną wprowadzone kolejne lockdowny — media ujawniają plany rządu


Global Centre