Zaloguj się Załóż konto
Polish (Poland)English (United Kingdom)

bham.pl Wiadomości Wielka Brytania Matka i dwóch synów. Potrójny pogrzeb ofiar koronawirusa

Matka i dwóch synów. Potrójny pogrzeb ofiar koronawirusa

Jedna z brytyjskich rodzin z powodu Covid-19, w ciągu pięciu dni straciła, trzy bliskie osoby.

Po podzieleniu się swoją stratą w Internecie stała się celem internetowych trolli i zwolenników teorii spiskowych, którzy twierdzą, że wirus to mistyfikacja.

Teraz media publikują zdjęcia z pogrzebu. Rodzina chciała, aby pogrzeby odbywały się w tym samym czasie, aby zmarli mogli być razem.


Podczas pogrzebu uczestnicy zmuszeni byli do zachowania dystansu i noszenia maseczek, gdy ustawiali się wzdłuż ulic przed kościołem św. Piotra w Pentre w południowej Walii.

Jako pierwsza zmarła 74-letnia Gladys Lewis z Pentre w południowej Walii. Kobieta zmarła w czwartek 29 października w Royal Glamorgan Hospital.

Jej syn, 44-letni Dean, zmarł następnego dnia w domu w sąsiedniej miejscowości Treorchy. Mężczyzna osierocił trójkę dzieci.

Rodzina musiała zmierzyć się z tragicznymi zgonami bliskich a w tym czasie, brat Deana, Darren, który miał zespół Downa, leżał w stanie krytycznym na oddziale intensywnej terapii.


Darren miał 42 lata i zmarł kilka dni później.

Lekarze potwierdzili, że wszyscy przed śmiercią uzyskali pozytywny wynik testu na koronawirusa. W ich akcie zgonów jako główna przyczyna śmierci też wymieniono Covid-19.

Rodzina, chcąc ostrzec innych wzięła udział w rozmowie z Wales Online kilka dni temu, gdzie opisała swoją tragedię i namawiała innych ludzi do poważnego traktowania epidemii koronawirusa.

44-letnia Claire, wdowa po Deanie, po ataku w Internecie na ich rodzinę powiedziała: „Covid-19 nie jest traktowany poważnie — spójrz tylko, co się z nami stało. Ludzie się z nas śmieją, myśląc, że to wielka ściema, a tak nie jest”.

Claire powiedziała też, że ludzie wciąż normalnie żyją, wychodzą na imprezy, udając, że nic się nie dzieje, ale mogą się nawet nie spodziewać, że przez to stracą bliską osobę.


„Nagle straciłam męża, który miał tylko 44 lata, prawda?” – powiedziała.

Dziś ich tragedię opisuje wiele regionalnych dzienników umieszczając zdjęcie trzech trumien na okładce. 

piątek, 20 listopada 2020 20:34
 


Czytaj poprzedni artykuł:
Premier ma dziś ogłosić poluzowanie restrykcji w czasie świąt Bożego Narodzenia
 Czytaj następny artykuł:
Najwięcej zakażonych koronawirusem jest supermarketach?


Global Centre