Zaloguj się Załóż konto
Polish (Poland)English (United Kingdom)

Czy zamierzasz się zaszczepić przeciwko COVID-19?
 
bham.pl Wiadomości Wielka Brytania Premier ma dziś ogłosić poluzowanie restrykcji w czasie świąt Bożego Narodzenia

Premier ma dziś ogłosić poluzowanie restrykcji w czasie świąt Bożego Narodzenia

Brytyjski rząd planuje poluzowanie restrykcji na okres Bożego Narodzenia, na tydzień – od 22 do 28 grudnia – ujawnił Daily Telegraph.

Tydzień poluzowania restrykcji to więcej niż spodziewano się do tej pory.

Dotychczas media spekulowały, złagodzenie ograniczeń może nastąpić w Wigilię Bożego Narodzenia i potrwać do poniedziałku 28 grudnia.


Daily Telegraph poinformował, że rząd chciałby dać biznesowi, zwłaszcza sklepom i sektorowi gastronomicznemu, jakieś względnie normalne dni przed świętami. Według gazety naciskał na to przede wszystkim minister finansów Rishi Sunak.

Decyzja w tej sprawie Boris Johnson ma ogłosić już w poniedziałek. Jednak według mediów, premier nie będzie w stanie jeszcze powiedzieć, ile gospodarstw domowych będzie mogło mieszać się i na ile dni ograniczenia zostaną złagodzone.

Według informacji, do której dotarł Daily Telegraph, w spotkaniach świątecznych mogłyby uczestniczyć osoby z co najmniej trzech gospodarstw domowych, a poluzowanie restrykcji dotyczyłoby całego kraju, a nie tylko Anglii.

Rząd chce opracować wspólny plan z przywódcami wszystkich regionów Wielkiej Brytanii, aby zezwolić na spotkania ludzi mieszkających w różnych częściach kraju.

Ochrona zdrowia jest kompetencją zdecentralizowaną, co oznacza, że w Szkocji, Walii i Irlandii Północnej odpowiadają za tę sferę tamtejsze rządy.


Wraz z poluzowaniem restrykcji premier Boris Johnson ma ogłosić też plan działania po zakończeniu lockdownu w Anglii w dniu 2 grudnia.

Zgodnie z planem brytyjskiego rządu, po zakończeniu lockdownu ma nastąpić powrót do trójstopniowej skali regionalnych restrykcji.

Brytyjskie media podają, jednak że wszystkie trzy poziomy byłyby zaostrzone, co oznaczałoby, że zakaz spotkań w domach, który przed lockdownem obowiązywał na poziomie drugim i trzecim, wprowadzony byłby na poziomie pierwszym.

poniedziałek, 23 listopada 2020 07:34
 


Czytaj poprzedni artykuł:
Koniec z nakazem zamykania pubów o godzinie 22:00. Będą mogły być otwarte godzinę dłużej
 Czytaj następny artykuł:
Matka i dwóch synów. Potrójny pogrzeb ofiar koronawirusa