Zaloguj się Załóż konto
Polish (Poland)English (United Kingdom)

bham.pl Wiadomości Wielka Brytania Koniec z nakazem zamykania pubów o godzinie 22:00. Będą mogły być otwarte godzinę dłużej

Koniec z nakazem zamykania pubów o godzinie 22:00. Będą mogły być otwarte godzinę dłużej

Boris Johnson planuje znieść nakaz zamykania pubów i restauracji o godzinie 22:00.  

Po 2 grudnia, gdy zakończy się lockdown, godziny otwarcia zostaną przedłużone do godziny 23:00, co będzie dużym impulsem dla branży gastronomicznej, która przeżyła kryzys.

Ostatnie zamówienia będą nadal odbierane o 22:00, ale klienci będą mieli jeszcze godzinę na dokończenie posiłków i napojów, donosi Mail on Sunday.


Oczekuje się, że dziś premier w parlamencie przedstawi swój plan na czas po zakończeniu lockdownu.

Zgodnie z planem brytyjskiego rządu, po zakończeniu lockdownu ma nastąpić powrót do trójstopniowej skali regionalnych restrykcji.

Brytyjskie media podają, jednak że wszystkie trzy poziomy zostaną zaostrzone, co oznaczałoby, że zakaz spotkań w domach, który przed lockdownem obowiązywał na poziomie drugim i trzecim, wprowadzony byłby na poziomie pierwszym.

Media spekulują też, że premier ma ogłosić dziś poluzowanie restrykcji na czas świąt Bożego Narodzenia.

Jednak premier prawdopodobnie nie będzie w stanie jeszcze powiedzieć, ile gospodarstw domowych będzie mogło mieszać się i na ile dni ograniczenia zostaną złagodzone.


Daily Telegraph podał, że brytyjski rząd planuje poluzowanie restrykcji na okres Bożego Narodzenia, na tydzień – od 22 do 28 grudnia.

Według informacji, do której dotarł dziennik,  w spotkaniach świątecznych mogłyby uczestniczyć osoby z co najmniej trzech gospodarstw domowych, a poluzowanie restrykcji dotyczyłoby całego kraju, a nie tylko Anglii.

poniedziałek, 23 listopada 2020 07:59
 


Czytaj poprzedni artykuł:
Wielka Brytania jako pierwsza dopuści do użytku szczepionkę Pfizera
 Czytaj następny artykuł:
Premier ma dziś ogłosić poluzowanie restrykcji w czasie świąt Bożego Narodzenia