Zaloguj się Załóż konto
Polish (Poland)English (United Kingdom)

bham.pl Wiadomości Wielka Brytania Wielka Brytania jako pierwsza dopuści do użytku szczepionkę Pfizera

Wielka Brytania jako pierwsza dopuści do użytku szczepionkę Pfizera

Szczepionka przeciw COVID-19 może zostać dopuszczona do użytku w Wielkiej Brytanii w ciągu tygodnia - podaje Daily Telegraph.

Jeśli informacja, którą gazeta podała w niedzielę wieczorem, się sprawdzi, to Wielka Brytania stanie się pierwszym państwem na świecie, w którym szczepionka zacznie być stosowana.


Minister zdrowia Matt Hancock poinformował w piątek, że rząd formalnie zwrócił się do agencji ds. regulacji leków i produktów zdrowotnych (MHRA) o ocenę, czy wyprodukowana przez firmy Pfizer i BioNTech szczepionka może zostać dopuszczona do użytku.

Daily Telegraph, powołując się na źródło rządowe, podał, że w najlepszym scenariuszu decyzja MHRA może zostać podjęta w ciągu tygodnia, w związku z czym publicznej służbie zdrowia NHS polecono, aby była gotowa do dystrybuowania szczepionki od 1 grudnia.


W dniu ogłoszenia, że szczepionka jest w 90 procentach skuteczna, przedstawiciel brytyjskiego rządu zapewnił, że Wielka Brytania już zabezpieczyła dostawę 40 mln dawek nowej szczepionki.

„10 mln będzie wyprodukowanych i dostępnych w Wielkiej Brytanii do końca roku, jeśli szczepionkę zatwierdzą organy regulacyjne” - przekazał.

poniedziałek, 23 listopada 2020 08:29
 


Czytaj poprzedni artykuł:
Siłownie, salony fryzjerskie i kosmetyczne zostaną ponownie otwarte 2 grudnia?
 Czytaj następny artykuł:
Koniec z nakazem zamykania pubów o godzinie 22:00. Będą mogły być otwarte godzinę dłużej