Zaloguj się Załóż konto
Polish (Poland)English (United Kingdom)

Czy zamierzasz się zaszczepić przeciwko COVID-19?
 
bham.pl Wiadomości Wielka Brytania Siłownie, salony fryzjerskie i kosmetyczne zostaną ponownie otwarte 2 grudnia?

Siłownie, salony fryzjerskie i kosmetyczne zostaną ponownie otwarte 2 grudnia?

Według najnowszych doniesień ministrowie domagają się ponownego otwarcia siłowni, salonów fryzjerskich i kosmetycznych po zakończeniu lockdownu w Anglii, 2 grudnia.

Konserwatywni posłowie mieli ostrzec Ministerstwo Skarbu, aby nie lekceważyło branży kosmetycznej i siłowni.


Tysiące firm w całej Anglii desperacko chce ponownie otworzyć swoje drzwi i wznowić usługi oraz handel po tym, jak zostały zamknięte 5 listopada.

Część polityków uważa, że zakaż prowadzenia działalności dla takich firm przed Bożym Narodzeniem to najgorszy koszmar.

Firmy takie jak siłownie, salony piękności musiały się przystosować do restrykcji związanych z koronawirusem, a i tak mimo to zostały zamknięte.

Okres przed świętami to jeden z najlepszych okresów dla salonów kosmetycznych i fryzjerskich, gdyż wiele ludzi właśnie przed świętami chętniej korzysta z ich usług.

Oczekuje się, że dziś premier w parlamencie przedstawi swój plan na czas po zakończeniu lockdownu.

Boris Johnson planuje znieść nakaz zamykania pubów i restauracji o godzinie 22:00.  Po 2 grudnia, gdy zakończy się lockdown, godziny otwarcia zostaną przedłużone do godziny 23:00, co będzie dużym impulsem dla branży gastronomicznej, która przeżyła kryzys.


Oczekuje się, że większość sklepów zostanie ponownie otwarta, ponieważ zarówno premier, jak i kanclerz Rishi Sunak podkreślają, jak ważne jest przywrócenie gospodarki.

Zgodnie z planem brytyjskiego rządu, po zakończeniu lockdownu ma nastąpić powrót do trójstopniowej skali regionalnych restrykcji.

Brytyjskie media podają, jednak że wszystkie trzy poziomy zostaną zaostrzone, co oznaczałoby, że zakaz spotkań w domach, który przed lockdownem obowiązywał na poziomie drugim i trzecim, wprowadzony byłby na poziomie pierwszym.

poniedziałek, 23 listopada 2020 09:10
 


Czytaj poprzedni artykuł:
Jest nowa szczepionka na koronawirusa. Jaką skuteczność ma szczepionka AstraZeneca?
 Czytaj następny artykuł:
Wielka Brytania jako pierwsza dopuści do użytku szczepionkę Pfizera