Zaloguj się Załóż konto
Polish (Poland)English (United Kingdom)

Czy zamierzasz się zaszczepić przeciwko COVID-19?
 
bham.pl Wiadomości Wielka Brytania Media: Po 2 grudnia w Anglii będzie lockdown tylko z inną nazwą. Żaden z regionów nie trafi na pierwszy poziom restrykcji

Media: Po 2 grudnia w Anglii będzie lockdown tylko z inną nazwą. Żaden z regionów nie trafi na pierwszy poziom restrykcji

Boris Johnson stanął w obliczu narastającej krytyki w związku z opublikowaniem nowego 3 poziomowego systemu regionalnych ograniczeń.

Okazało się, że praktycznie cała Anglia zostanie objęta dwoma najwyższymi poziomami ograniczeń.

Może to oznaczać, że poza zmianą nazwy na „3-poziomowy system regionalnych ograniczeń”, w  kraju i tak będzie obowiązywał lockdown.


Ostateczna decyzja o tym, które regiony znajdą się na którym poziomie, ogłoszona zostanie w czwartek, a o przypisaniu będzie decydowało kilka czynników, w tym liczba przypadków na danym terenie, wskaźnik reprodukcji wirusa oraz obecne i przewidywane obłożenie szpitali.

Jadnak źródła rządowe poinformowały Mail Online, że „bardzo niewiele” części kraju zostanie umieszczonych na poziomie pierwszym, czyli jedynym poziomie, na którym wprowadzane są w miarę niskie ograniczenia.

Jedno ze źródeł podało, że co najmniej 80 procent kraju zostanie objęte dwoma najwyższymi poziomami restrykcji, gdy wejdą w życie 2 grudnia. 

Jednak „jest całkowicie możliwe, że żaden region nie trafi na pierwszy poziom restrykcji”, gdy jutro dane zostaną przeanalizowane przez sekretarza ds. Zdrowia Matta Hancocka i dyrektora medycznego Chrisa Whitty'ego.


Cześć posłów Partii Konserwatywnej ostrzegło wczoraj wieczorem, że premier może stanąć w obliczu poważnej rewolty w przyszłym tygodniu, jeśli nowy, jeśli system regionalnych ograniczeń zostanie uznany za „lockdown z tylko z inną nazwą”.

Według najnowszych zasad w regionie objętym 1 poziomem restrykcji  ludzie będą zachęcani do pracy z domu, o ile jest to możliwe, a maksymalna liczba osób, które mogą się spotkać, zarówno na otwartych przestrzeniach, jak i w pomieszczeniach zamkniętych, wynosić będzie sześć osób. Puby i restauracje będą mogły być otwarte do godziny 23:00.

Drugi poziom stał się znacznie bardziej rygorystyczny niż wcześniej, po przyjęciu reguły, która wcześniej obowiązywała na poziomie trzecim.

Teraz na drugim poziomie restauracje, bary i puby pozostaną otwarte tylko wtedy, gdy będą serwować obfite posiłki.

Zgodnie z zasadami poziomu drugiego, ludzie nie będą się mogli spotykać się z osobami spoza własnego gospodarstwa domowego w pomieszczeniach. M maksymalna liczba osób, które mogą się spotkać, na otwartych przestrzeniach wynosić będzie sześć osób.


Poziom trzeci będzie miał najsurowsze przepisy dotyczące restauracji i pubów, które zostaną całkowicie zamknięte, a ich działalność będzie ograniczona do dań na wynos.

Zamknięte pozostaną także hotele i miejsca rozrywki w pomieszczeniach zamkniętych. 

Ludzie nie będą się mogli spotykać się z osobami spoza własnego gospodarstwa domowego zarówno w pomieszczeniach, jak i zna zewnątrz.

środa, 25 listopada 2020 08:23
 


Czytaj poprzedni artykuł:
Ryanair nie wznowi lotów między Polską a Wielką Brytanią na początku grudnia
 Czytaj następny artykuł:
Ogłoszono zasady dotyczące spotkań z rodziną i znajomymi w święta w UK