Zaloguj się Załóż konto
Polish (Poland)English (United Kingdom)

Czy zamierzasz się zaszczepić przeciwko COVID-19?
 
bham.pl Wiadomości Wielka Brytania Ryanair nie wznowi lotów między Polską a Wielką Brytanią na początku grudnia

Ryanair nie wznowi lotów między Polską a Wielką Brytanią na początku grudnia

Wycofane połączenia lotnicze między Polską a Wielką Brytanią miały być wznowione na początku grudnia.

Zarząd tanich linii lotniczych Ryanair zadecydował jednak, że zamknięte trasy zostaną wznowione najwcześniej w połowie grudnia.

O zawieszeniu wielu lotów linie lotnicze zadecydowały pod koniec października.


Jeszcze tydzień temu władze niektórych portów lotniczych informowały, że trasy wrócą na początku grudnia, jednak teraz okazało się, że najwcześniej pojawią się one w połowie grudnia.

Do podjęcia takiej decyzji przyczyniła się pandemia koronawirusa, restrykcje związane z podróżami i najnowsze zapowiedzi polskiego rządu dotyczące ograniczenia przemieszczania się. Wszystko to sprawiło, niewielki popyt na podróże spadł jeszcze bardziej.

Między innymi już 1 grudnia Ryanair miał wznowić loty Bydgoszczy do Birmingham. Obecnie z systemu rezerwacyjnego wynika, że trasa ta ma wrócić do rozkładu dopiero 17 grudnia.


Podobnie loty z Łodzi do Londynu miały wrócić 2 grudnia, a  do East Midlands 4 grudnia, jednak w związku z małym popytem loty do Londynu i East Midlands wrócą dopiero 18 grudnia.

Linie lotnicze liczą, że wielu Polaków mieszkających na Wyspach Brytyjskich w ostatniej chwili kupi bilety, aby przyjechać do kraju na święta, choć nie wykluczają kolejnych cięć.

Optymistyczne jest to, że brytyjski minister transportu ogłosił, że osoby przybywające do Anglii będą wkrótce mogły skrócić okres kwarantanny o ponad połowę, jeśli zapłacą za test COVID-19 wykonywany po pięciu dniach od przyjazdu.

Zasady wejdą w życie 15 grudnia, a testy z prywatnych firm będą kosztować od 65 do 150 funtów.


Nie wiadomo jednak czy to znacząco wpłynie na popyt, bo pasażerowie nadal będą musieli przejść co najmniej 5 dni kwarantanny.

Dodatkowo znacznie zwiększa to koszt podroży. Test należy przeprowadzić prywatnie, a typowe ceny wahają się od 100 do 150 GBP.  Koszt dla czteroosobowej rodziny może wynieś nawet 600 funtów, co znacznie podwyższy koszt wyjazdu na święta.

środa, 25 listopada 2020 09:14
 


Czytaj poprzedni artykuł:
Szkocja pierwszym krajem, który wprowadza darmowe podpaski i tampony dla wszystkich kobiet
 Czytaj następny artykuł:
Media: Po 2 grudnia w Anglii będzie lockdown tylko z inną nazwą. Żaden z regionów nie trafi na pierwszy poziom restrykcji