Zaloguj się Załóż konto
Polish (Poland)English (United Kingdom)

Czy zamierzasz się zaszczepić przeciwko COVID-19?
 
bham.pl Wiadomości Wielka Brytania Boris Johnson: Ludzie uważający, że Covid to mistyfikacja i siedzący pod szpitalami twierdząc, że są puste, powinni dorosnąć

Boris Johnson: Ludzie uważający, że Covid to mistyfikacja i siedzący pod szpitalami twierdząc, że są puste, powinni dorosnąć

Premier Wielkiej Brytanii powiedział, że ludzie, którzy uważają, że pandemia koronawirusa to mistyfikacja, muszą „dorosnąć”.

Przemawiając wczoraj na konferencji prasowej w Downing Street, Boris Johnson podzielił się szczegółami dotyczącymi wprowadzenia szczepionek w kraju.


Zapytany, co powiedziałby ludziom wierzącym w teorie spiskowe i twierdzącym, że nie ma pandemii, Boris Johnson powiedział: „Ludzie, którzy stoją przed szpitalami i mówią, że Covid to mistyfikacja i tego rodzaju rzeczy, muszą dorosnąć”.

Boris Johnson dodał, że na NHS jest wywierana duża presja i wszyscy muszą zrobić wszystko, aby chronić służbę zdrowia i życie ludzi.

Również dyrektor generalny NHS, odniósł się do twierdzeń w Internecie o tym, że oddziały szpitalne są puste.

Sir Simon Stevens powiedział: „Po prostu powiedzmy to wprost, kiedy ludzie mówią, że szpitale są puste, to jest to kłamstwo”.

„Jeśli ktoś zakradnie się do pustego korytarza szpitalnego o godzinie 9 wieczorem i sfilmuje jeden korytarz, a następnie opublikuje to w mediach społecznościowych, twierdząc, że to dowodzi, że szpitale są puste, a cała pandemia jest mistyfikacją, to jest odpowiedzialny za śmierć ludzi, którzy umrą przez to, że ktoś uwierzy w te bzdury”. 


„Jest to też zniewaga dla pielęgniarek wracających do domu po 12 godzinach pracy, w trudnych warunkach, na oddziałach intensywnej terapii” - powiedział Sir Simon Stevens.

„Nie ma nic bardziej demoralizującego niż powielanie tego rodzaju bzdur”  - dodał.

W Wielkiej Brytanii odnotowano wczoraj kolejne 1162 zgony z powodu Covid-19 i 52 618 nowych przypadków koronawirusa w ciągu ostatnich 24 godzin.

Obecnie w szpitalach w Wielkiej Brytanii przebywa obecnie 30 370 pacjentów zakażonych koronawirusem, z czego 2 821 pacjentów jest podłączonych do respiratora.

W ciągu ostatniej doby do szpitali przyjęto 3 600 osób chorych na COVID-19.

Według najnowszych danych udostępnionych przez brytyjski urząd statystyczny ONS, w Anglii i Walii w 2020 roku zmarło 76 811 więcej osób niż w roku 2019.

piątek, 08 stycznia 2021 09:29
 


Czytaj poprzedni artykuł:
Wjazd do UK tylko z negatywnym wynikiem testu na obecność koronawirusa
 Czytaj następny artykuł:
1162 zgony i 52 618 przypadków koronawirusa w ciągu doby w Wielkiej Brytanii