Zaloguj się Załóż konto
Polish (Poland)English (United Kingdom)

Czy zamierzasz się zaszczepić przeciwko COVID-19?
 
bham.pl Wiadomości Wielka Brytania Wjazd do UK tylko z negatywnym wynikiem testu na obecność koronawirusa

Wjazd do UK tylko z negatywnym wynikiem testu na obecność koronawirusa

Wszyscy podróżni chcący wjechać do Anglii i Szkocji mogą być zmuszeni do okazania negatywnego wyniku testu na obecność koronawirusa przed wpuszczeniem do kraju.

Rząd wprowadzi wymóg okazywania, przez wszystkie osoby przybywające z zagranicy, negatywnego wyniku testu PCR, wykonanego nie wcześniej niż 72 godziny przed wyjazdem.


Będzie miało to zastosowanie do osób podróżujących samolotem, promem i pociągiem.

Wcześniej media podawały, że obywatele Wielkiej Brytanii i osoby mieszkające tu na stałe będą zwolnione z tego obowiązku, jednak teraz potwierdzono, że wszyscy podróżni, w tym obywatele Wielkiej Brytanii, będą musieli okazać negatywny wynik testu.

Minister transportu Grant Shapps powiedział, że niezależnie od wyniku testu wszyscy pasażerowie przybywający z krajów, które nie znajdują się na rządowej liście korytarzy podróży, nadal będą musieli izolować się przez 10 dni.

Ministerstwo Transportu ma nadzieję, że wprowadzenia nowych zasad pomoże zapobiec rozprzestrzenianiu się nowych wariantów COVID-19, takich jak te występujące w Danii i RPA.


Nie są jeszcze przesądzone bardziej szczegółowe kwestie dotyczące m.in. rodzaju akceptowanych testów, czy kategorii przyjezdnych zwolnionych z tego obowiązku.

Wiadomo natomiast, że z konieczności testowania zostaną wyłączone dzieci w wieku do 11 lat.

Na razie podano dokładnej daty wejścia w życie nowych zasad podróży. Mogą one jednak zacząć obowiązywać już od przyszłego tygodnia, jeżeli do tego momentu zakończony zostanie proces ustawodawczy.

piątek, 08 stycznia 2021 11:26
 


Czytaj poprzedni artykuł:
Ponury rekord w Wielkiej Brytanii. Najwięcej zgonów i zakażeń od początku pandemii
 Czytaj następny artykuł:
Boris Johnson: Ludzie uważający, że Covid to mistyfikacja i siedzący pod szpitalami twierdząc, że są puste, powinni dorosnąć