Zaloguj się Załóż konto
Polish (Poland)English (United Kingdom)

Czy zamierzasz się zaszczepić przeciwko COVID-19?
 
bham.pl Wiadomości Wielka Brytania Ponury rekord w Wielkiej Brytanii. Najwięcej zgonów i zakażeń od początku pandemii

Ponury rekord w Wielkiej Brytanii. Najwięcej zgonów i zakażeń od początku pandemii

W Wielkiej Brytanii odnotowano najwyższy dzienny wzrost liczby śmiertelnych ofiar koronawirusa od początku pandemii.

Brytyjskie ministerstwo zdrowia podało, że w ciągu ostatniej doby zarejestrowano aż 1325 zgonów spowodowanych Covid-19.

Rządowe dane pokazują również, że w Wielkiej Brytanii odnotowano aż 68053 nowe przypadki koronawirusa – to, jak dotąd, też najwyższa dzienna liczba zakażeń od początku pandemii.


Niestety to już 11 dzień z rzędu odnotowywane jest ponad 50 000 przypadków zachorowań dziennie. Trzy razy liczba zakażeń przekroczyła też 60 tys.

Po ogłoszeniu bilansu pandemii rzecznik Public Health England (PHE) powiedział: „Możemy spodziewać się dalszego wzrostu liczby ofiar śmiertelnych, dopóki nie zatrzymamy rozprzestrzeniania się koronawirusa”.

Dr William Welfare, dyrektor ds. Reakcji na COVID-19 w PHE, wezwał Mieszkańców Wielkiej Brytanii do pozostania w domu, jeśli to możliwe.

Ostrzegł też, że: „Około 1 na 3 osoby, które mają koronawirusa, nie ma żadnych objawów i mogą zarażać innych bez zdawania sobie z tego sprawy”.

W całym kraju liczba wykrytych od początku epidemii infekcji SARS-CoV-2 wynosi obecnie 2 957 472, co jest piątym najwyższym bilansem na świecie — więcej jest tylko w USA, Indiach, Brazylii i Rosji.

Całkowita liczba osób, które zmarły w ciągu 28 dni od potwierdzenia testem obecności SARS-CoV-2 wynosi obecnie 79 833.


Pod względem liczby zgonów Wielka Brytania wyprzedziła w tym tygodniu Włochy i zajmuje 5 miejsce na świecie, więcej zgonów odnotowano tylko za Stanach Zjednoczonych, Brazylii, Indiach i Meksyku.

W szpitalach w Wielkiej Brytanii przebywa obecnie 31 624 pacjentów zakażonych koronawirusem, z czego 2 929 pacjentów jest podłączonych do respiratora.

W ciągu ostatniej doby do szpitali przyjęto 3 867 osób chorych na COVID-19.

Według najnowszych danych udostępnionych przez brytyjski urząd statystyczny ONS, w Anglii i Walii w 2020 roku zmarło 76 811 więcej osób niż w roku 2019.

Liczba wszystkich zarejestrowanych zgonów w poprzednim roku jest też o 14 procent (72 tys.) wyższa od średniej liczby zgonów zarejestrowanych w ciągu 5 ostatnich lat.

piątek, 08 stycznia 2021 16:40
 


Czytaj poprzedni artykuł:
Brytyjski rząd rozważa wprowadzenie nakazu noszenia masek na zewnątrz
 Czytaj następny artykuł:
Wjazd do UK tylko z negatywnym wynikiem testu na obecność koronawirusa