Zaloguj się Załóż konto
Polish (Poland)English (United Kingdom)

Czy zamierzasz się zaszczepić przeciwko COVID-19?
 
bham.pl Wiadomości Wielka Brytania Szpitale przeniosą pacjentów do hoteli, aby zwolnić łóżka dla chorych na Covid-19?

Szpitale przeniosą pacjentów do hoteli, aby zwolnić łóżka dla chorych na Covid-19?

Według doniesień brytyjskich mediów tysiące pacjentów może zostać przeniesionych do hoteli lub domów, aby zwolnić miejsce dla pacjentów chorych na Covid i powstrzymać presję na NHS.

W szpitalach w Wielkiej Brytanii przebywa obecnie 35 075 pacjentów zakażonych koronawirusem, z czego 3 363 pacjentów jest podłączonych do respiratora.


Tylko w ciągu ostatniej doby do szpitali przyjęto 4 240 osób chorych na COVID-19.

Wielu pacjentów mogłoby zostać wcześniej wypisanych ze szpitala, aby stworzyć dodatkowe miejsca na wypadek nagłych wypadków, twierdzi The Guardian, powołując się na źródła rządowe.

Plan zakłada, że pacjenci, którzy są wcześniej wypisywani i trafiliby do hotelu, byliby pod opieką organizacji wolontariuszy, w tym pogotowia St John Ambulance, Brytyjskiego Czerwonego Krzyża i personelu medycznego sił zbrojnych.

Minister zdrowia Matt Hancock potwierdził, że taka opcja jest rozważana, ale podkreśla, że nie jest to prawdopodobny plan i zostałby on wprowadzony tylko wtedy, gdyby był klinicznie właściwy dla każdego indywidualnego pacjenta.


„Istnieje ogromna presja na NHS i jak można się spodziewać, szukamy różnych sposobów, jakimi możemy złagodzić tę presję” - powiedział.

Według The Guardian szefowie służby zdrowia planują również poprosić domy opieki, aby przyjmowały pacjentów chorujących na Covid-19, którzy uzyskali już negatywny wynik testu na obecność koronawirusa.

Brytyjskie ministerstwo zdrowia podało we wtorek, że w ciągu ostatniej doby w Wielkiej Brytanii zarejestrowano aż 1243 zgony spowodowane Covid-19.

Rządowe dane pokazują również, że w Wielkiej Brytanii odnotowano aż 45 533 nowych zakażeń koronawirusem.

środa, 13 stycznia 2021 10:41
 


Czytaj poprzedni artykuł:
Mężczyzna, który upadł w sklepie, czekał ponad trzy godziny na karetkę
 Czytaj następny artykuł:
Lockdown: Ostrzejsze restrykcje w UK mogą być wprowadzone w ciągu kilku dni