Zaloguj się Załóż konto
Polish (Poland)English (United Kingdom)

Czy zamierzasz się zaszczepić przeciwko COVID-19?
 
bham.pl Wiadomości Wielka Brytania Ryanair i Wizz Air zawieszają większość lotów między Wielką Brytanią i Polską

Ryanair i Wizz Air zawieszają większość lotów między Wielką Brytanią i Polską

Tanie linie lotnicze Ryanair i Wizz Air w związku z obostrzeniami tymczasowo zlikwidowały większość połączeń z Polski do Wielkiej Brytanii.

Z systemu rezerwacyjnego przewodników wynika, że połączenia z niektórych lotnisk znikną całkowicie i powrócą dopiero pod koniec marca.

Ryanair w ubiegłym tygodniu informował w swoim komunikacie, że w związku z nowymi restrykcjami, przede wszystkim w Wielkiej Brytanii i Irlandii, zmodyfikuje swoją siatkę połączeń, począwszy od 21 stycznia.


Linia spodziewa się, że w lutym i w marcu ruch pasażerski spadnie do zaledwie 500 tysięcy osób miesięcznie.

Według Fly4Free zawieszone mają być m.in. wszystkie loty ze Szczecina, Rzeszowa, Poznania, Łodzi, Bydgoszczy, Lublina czy Olsztyna.

Irlandzki przewoźnik ostrzegł, że do czasu zniesienia ograniczeń lotów do/z Wielkiej Brytanii i Irlandii będzie niewiele, o ile w ogóle będą jakieś loty.

Połączenia z Londynem, zawiesi też Wizz Air. Tanie linie lotnicze chcą przywrócić loty z powrotem w marcu, jeśli pozwolą na to obostrzenia związane z pandemią.

Warto pamiętać, że  od piątku wszyscy podróżni chcący wjechać do Anglii będą musieli okazać negatywny wynik testu na obecność koronawirusa przed wpuszczeniem do kraju.

Rząd Wielkiej Brytanii wprowadzi wymóg okazywania, przez wszystkie osoby przybywające z zagranicy, negatywnego wyniku testu PCR, wykonanego nie wcześniej niż 72 godziny przed wyjazdem.


Będzie miało to zastosowanie do osób podróżujących samolotem, promem i pociągiem.

Wszystkie osoby, które nie zastosują się do nowych zasad, zostaną ukarane grzywną w wysokości 500 GBP.    

Niezależnie od wyniku testu wszyscy pasażerowie przybywający z krajów, które nie znajdują się na rządowej liście korytarzy podróży, nadal będą musieli izolować się przez 10 dni.

środa, 13 stycznia 2021 14:02
 


Czytaj poprzedni artykuł:
Najbardziej śmiertelny dzień pandemii w Wielkiej Brytanii. Odnotowano ponad 1,5 tys. zgonów w ciągu doby
 Czytaj następny artykuł:
Od soboty zostaną zaostrzone restrykcje koronawirusowe w Szkocji