Zaloguj się Załóż konto
Polish (Poland)English (United Kingdom)

Czy zamierzasz się zaszczepić przeciwko COVID-19?
 
bham.pl Wiadomości Wielka Brytania Od soboty zostaną zaostrzone restrykcje koronawirusowe w Szkocji

Od soboty zostaną zaostrzone restrykcje koronawirusowe w Szkocji

Od soboty Szkocja zaostrzy restrykcje koronawirusowe i wprowadzi dodatkowe ograniczenia dotyczące sprzedaży detalicznie typu „kliknij i odbierz” oraz sprzedaży dań na wynos.

Tylko sklepy sprzedające niezbędne produkty będą mogły oferować usługę „click and collect”, dodatkowo terminy odbiorów będą musiały zostać rozłożone w czasie, aby uniknąć kolejek.

W życie wejdą również zmiany dotyczące sposobu sprzedawania dań na wynos.


Od soboty ludzie nie będą już mogli wchodzić do lokalów z jedzeniem na wynos lub kawą.

Będą musiały one odbierać zamówienia i wydawać jedzenie w drzwiach lub specjalnych okienkach.

Zmiana jest wprowadzona, aby ograniczyć kontakt między różnymi klientami i personelem w pomieszczeniach zamkniętych i jest jedną z sześciu nowych zasad wchodzących w życie.

Od soboty nielegalne będzie również spożywanie alkoholu na świeżym powietrzu, w całej części Szkocji z wyjątkiem niektórych wysp,  co oznacza, że sprzedaż alkoholu na wynos będzie niedozwolone.

Szkocja wprowadziła ogólnokrajowy lockdown 4 stycznia, na krótko przed tym, jak premier Wielkiej Brytanii zarządził podobny lockdown w Anglii.


Według doniesień brytyjskich mediów podobne obostrzenie restrykcji w Anglii może nastąpić w ciągu kilku najbliższych dni, ponieważ wiele osób nie stosuje się do obecnych zasad.

Rozważane jest wprowadzenie obowiązku zakrywania twarzy w miejscach, na zewnątrz, gdzie jest dużo ludzi, między innymi w kolejkach do sklepów czy na przystankach autobusowych.

Rząd rozważa też zniesienie reguły, która pozwala ludziom spotykać się z inną osobą poza domem w celu ćwiczenia na świeżym powietrzu.

Według Daily Mail zamknięte ma zostać więcej firm, takich jak agencje nieruchomości, stragany na świeżym powietrzu i firmy oferujące sprzedaż detaliczną w systemie „kliknij i odbierz”.

środa, 13 stycznia 2021 13:37
 


Czytaj poprzedni artykuł:
Ryanair i Wizz Air zawieszają większość lotów między Wielką Brytanią i Polską
 Czytaj następny artykuł:
Mężczyzna, który upadł w sklepie, czekał ponad trzy godziny na karetkę