Zaloguj się Załóż konto
Polish (Poland)English (United Kingdom)

bham.pl Wiadomości Wielka Brytania 22 lutego Boris Johnson przedstawi plan łagodzenia restrykcji w Anglii

22 lutego Boris Johnson przedstawi plan łagodzenia restrykcji w Anglii

Boris Johnson przedstawi plan znoszenie restrykcji 22 lutego, potwierdzono dziś rano.

Wcześniej premier Wielkiej Brytanii obiecał, że ujawni swój plan znoszenia ograniczeń w ciągu 10 dni — ale wczoraj jego rzecznik powiedział, że plan działania zostanie opublikowany w tygodniu rozpoczynającym się 22 lutego, a nie w tym konkretnym dniu.

Brytyjskie media też spekulowały, że Boris Johnson opóźni przedstawienie planu znoszenia ograniczeń, przez co szkoły mogłyby zostać otwarte dopiero 12 marca, a nie tak jak zapowiadał premier 8 marca.


Dziś jednak Minister Spraw Wewnętrznych Victoria Atkins, powiedziała, że Johnson przedstawi plan działania w Izbie Gmin w poniedziałek 22 lutego.

„22 lutego premier złoży oświadczenie w Izbie Gmin, w którym przedstawi nasz plan działania i łagodzenia zasad wprowadzonych podczas lockdownu” - powiedziała Atkins dla Sky News.

Lockdown może zostać zniesiony najwcześniej 8 marca, jako pierwsze miałyby zostać otwarte szkoły. Później w ramach stopniowego łagodzenia działalność mogłyby wznowić wszystkie nieistotne sklepy, a na końcu puby i restauracje.

Premier zapowiedział, że rząd zamierza przedstawić plan stopniowego wychodzenia z lockdownu, zastrzegł, że plan jest uzależniony od postępu w programie szczepień, obciążenia publicznej służby zdrowia oraz od tego, czy spadać będzie liczba osób umierających z powodu COVID-19.

Brytyjskie ministerstwo zdrowia podało w czwartek po południu, że w ciągu ostatniej doby zarejestrowano 687 zgonów spowodowanych Covid-19.


Całkowita liczba osób, które zmarły w ciągu 28 dni od potwierdzenia testem obecności SARS-CoV-2 wynosi obecnie 115 529.

Rządowe dane pokazują również, że w Wielkiej Brytanii odnotowano 13 494 nowe przypadki koronawirusa.

Według danych z 9 lutego w szpitalach w Wielkiej Brytanii przebywa 25 621 pacjentów chorych na Covid-19, z czego 3 132 jest podłączonych do respiratora.

Tego dnia do szpitala przyjęte zostało 1842 osoby, które uzyskały pozytywny wynik testu na obecność koronawirusa.

piątek, 12 lutego 2021 14:13
 


Czytaj poprzedni artykuł:
Zgwałcił i zamordował studentkę, pożniej jej ciało wrzucił do rzeki. „Polski rzeźnik” skazany na dożywocie
 Czytaj następny artykuł:
Restrykcje w UK mogą obowiązywać do czasu zaszczepienia wszystkich dorosłych