Zaloguj się Załóż konto
Polish (Poland)English (United Kingdom)

bham.pl Wiadomości Wielka Brytania Zgwałcił i zamordował studentkę, pożniej jej ciało wrzucił do rzeki. „Polski rzeźnik” skazany na dożywocie

Zgwałcił i zamordował studentkę, pożniej jej ciało wrzucił do rzeki. „Polski rzeźnik” skazany na dożywocie

Paweł Relowicz
Mieszkający w Wielkiej Brytanii 26-letni Polak, Paweł Relowicz został uznany przez sąd w Sheffield za winnego zgwałcenia i zamordowania 21-letniej studentki Libby Squire, której ciało następnie wrzucił do rzeki.

Do zbrodni doszło w nocy z 31 stycznia na 1 lutego 2019 roku w Hull, a brytyjskie media nazwały Polaka „rzeźnik z Hull” lub „polski rzeźnik”, bo od 2014 roku pracował jako rzeźnik.

Mężczyzna, który mieszkał w Anglii od 2014 roku wraz z żoną i dwójką dzieci, po raz pierwszy został aresztowany w lutym 2019 w związku z poszukiwaniami Libby Squire, studentki, która zaginęła 1 lutego w Hull.


Wtedy Polakowi nie postawiono jednak żadnego zarzutu w związku z jej zaginięciem i śmiercią. Oskarżono go natomiast o podglądanie, masturbację na ulicy, nieprzyzwoite zachowania w miejscu publicznym, włamania i kradzieże. Polak miał dokonać kilku włamań, w czasie, których ukradł między innymi pieniądze konsolę do gry, laptopa, ale też używane wibratory, prezerwatywy czy bieliznę. Mężczyzna miał również naruszyć prywatność kobiety, którą podglądał oraz masturbować się na ulicy w Hull.

Wtedy Paweł Relowicz przyznał się do 9 do dziewięciu zarzutów i został skazany na osiem i pół roku więzienia.

To jednak nie był koniec kłopotów Polaka, gdyż później został oskarżony o gwałt i morderstwo studentki Libby Squire.

21-letnia studentka była widziana ostatni raz w czwartek 31 stycznia wieczorem. Taksówkarz odwiózł ją pod akademik w Hull, Libby nie weszła jednak do środka budynku.

Na rozprawie ujawniono, że tej nocy Libby była w dobrym nastroju podczas wieczornego wyjścia z przyjaciółmi. Dziewczyny jednak nie wpuszczono do klubu nocnego, ponieważ wyglądała na zbyt pijaną.


Znajomi wsadzili ją do taksówki i zapłacili za przejazd z góry, żeby, kierowca zawiózł ją do domu, ale nie wróciła do domu.

Libby nie miała przy sobie telefonu, a przyjaciele nie mieli od niej żadnych wiadomości.

Jej ciało zostało znalezione u ujścia rzeki Humber w Grimsby, prawie siedem tygodni później 20 marca 2019 roku.

Libby Squire

Według prokuratury Relowicz, który mieszkał w pobliżu, jeździł samochodem i patrolował ulice w poszukiwaniu ofiar, aż znalazł „pijaną i bezbronną” studentkę, którą zgwałcił i zamordował, a ciało wrzucił do rzeki.

Prokurator powiedział: „Była pijana, prawdopodobnie miała hipotermię i była w głębokim stresie. Zgubiła klucze do domu, płakała, wielokrotnie upadała na ziemię, próbując chodzić, i była wyjątkowo bezbronna”.

Prokuratura twierdzi, że kilku świadków widziało Libby, która płakała i mówiła, że chce wrócić do domu, gdy chcieli jej pomóc i zaprosili ją do swojego domu, ale nie chciała wejść.

Później dwóch mężczyzn zatrzymało swój samochód, aby pomóc Libby, która leżała na śniegu, ale stała się agresywna i zostawili ją przy drodze.

Według prokuratury z tego miejsca właśnie kobieta zginęła. Prokuratura przedstawiła nagranie z CCTV pokazujące, jak Relowicz, jeździ po studenckim rejonie Hull swoim srebrnym Vauxhall Astra w nocy, gdy zniknęła Libby.


Prokurator Wright powiedział, że Relowicz zawiózł Libby na pobliskie boiska przy Oak Road — odległe miejsce, które znał i wybrał tak, aby mu nie przeszkadzano.

Tam zgwałcił Libby i zabił ją podczas aktu przemocy seksualnej, którego kulminacją było wrzucenie jej martwej lub umierającej do zimnej wody rzeki Hull, która graniczyła z tym boiskiem.

Według sądu 26-letni Polak najpierw zgwałcił, a później zamordował 21-letnią Libby Squire, dlatego ława przysięgłych sądu w Sheffield, gdzie toczyła się sprawa przeciw Polakowi, uznała go za winnego.

Dziś zabójca Libby Squire został skazany na dożywocie. Polak będzie mógł się starać o warunkowe zwolnienie dopiero po 27 latach.

piątek, 12 lutego 2021 14:34
 


Czytaj poprzedni artykuł:
Policjant nakrył go, gdy palił marihuanę w samochodzie. Zaczął uciekać i ciągnął funkcjonariusza za autem
 Czytaj następny artykuł:
22 lutego Boris Johnson przedstawi plan łagodzenia restrykcji w Anglii