Zaloguj się Załóż konto
Polish (Poland)English (United Kingdom)

bham.pl Wiadomości Wielka Brytania Furlough przedłużony do końca lata. Rząd będzie finansował 80% pensji

Furlough przedłużony do końca lata. Rząd będzie finansował 80% pensji

Według brytyjskich mediów minister finansów w przyszłym miesiącu przedłuży program urlopowy Furlough do końca lata.

Wcześniej Minister finansów Rishi Sunak ogłosił, że program wspierania miejsc pracy Furlough będzie trwał do końca kwietnia.

Teraz jednak Financial Times poinformował, że program zostanie ponownie przedłużony.

Oznacza to, że rząd będzie do jesieni wypłacał 80% wynagrodzeń, do 2500 funtów miesięcznie, dla pracowników będących na Furlough.

Program pomocy dla gospodarki, który ma przede wszystkim uratować miejsca pracy został wprowadzony pod koniec marca zeszłego roku, podczas pierwszego całkowitego lockdownu Wielkiej Brytanii.

Od marca rząd wypłacał 80% wynagrodzenia pracownikom przebywającym na Furlough, kwota wynosiła maksymalnie £2500 miesięcznie.

Od 1 września zasady się zmieniły i rząd wypłacał 70% wynagrodzenia, maksymalnie do £2190 miesięcznie a pracodawcy będą musieli dopłacić 10% wynagrodzenia.

W październiku rząd zapłacił już 60% wynagrodzenia, maksymalnie do £1875 miesięcznie, a 20% musiał dopłacić pracodawca. Miał to być też ostatni miesiąc działania programu.

W grudniu w związku z całkowitym zamknięciem kraju rząd zaniechał wcześniejszych planów i wrócił do wypłacania 80% wynagrodzenia pracownikom przebywającym na Furlough.

piątek, 19 lutego 2021 11:47
 


Czytaj poprzedni artykuł:
Premier ogłosi plan znoszenia restrykcji w Anglii
 Czytaj następny artykuł:
Ryzykowna zabawa na nartach. Jechał za SUV-em, wylądował w rowie