Zaloguj się Załóż konto
Polish (Poland)English (United Kingdom)

bham.pl Wiadomości Wielka Brytania Premier ogłosi plan znoszenia restrykcji w Anglii

Premier ogłosi plan znoszenia restrykcji w Anglii

Po tygodniach lockdownu w Anglii Boris Johnson ma przedstawić swój plan znoszenia restrykcji.

Boris Johnson ma ogłosić swój plan Izbie Gmin dziś po południu, a o godzinie 19:00 ma się odbyć konferencja prasowa w Downing Street.


Według brytyjskich mediów od 8 marca wszystkie szkoły w Anglii zostaną ponownie otwarte dla wszystkich uczniów, wznowione też zostaną zajęcia pozaszkolne na świeżym powietrzu.

W tym samym dniu dozwolony zostanie również wypoczynek na świeżym powietrzu z jedną osobą spoza gospodarstwa domowego, co oznacza, że ludzie będą mogli siedzieć razem w parku przy kawie, drinku lub pikniku.

Jak podaje Sky News, od 29 marca na świeżym powietrzu będą mogły spotykać się większe grupy — w tym w prywatnych ogrodach — maksymalnie do sześciu osób lub dwóch gospodarstw domowych.

Tego dnia otwarte też zostaną korty tenisowe, pola golfowe i inne obiekty sportowe na świeżym powietrzu. Wznowione zostaną zorganizowane sporty dla dorosłych i dzieci, w tym futbol amatorski.


Na razie nie wiadomo kiedy zostaną otwarte sklepy, salony fryzjerskie, puby i restauracje, ale różne doniesienia mediów sugerują, że może to nastąpić między Wielkanocą a majem.

Jak podkreślał premier Wielkiej Brytanii ograniczenia będą łagodzone stopniowo w całej Anglii, ale przejście do każdego etapu będzie zależne od spełnienia następujących czynników.

Są to planowane wykonywanie szczepień, dowody pokazujące, że szczepionka działa i zmniejsza się liczba hospitalizacji i zgonów osób zaszczepionych, brak nadmiernego obciążenia służby zdrowia, brak nowych wariantów koronawirusa.

poniedziałek, 22 lutego 2021 09:19
 


Czytaj poprzedni artykuł:
Cztery warunki, które muszą być spełnione, aby zakończyć lockdown
 Czytaj następny artykuł:
Furlough przedłużony do końca lata. Rząd będzie finansował 80% pensji