Zaloguj się Załóż konto
Polish (Poland)English (United Kingdom)

bham.pl Wiadomości Wielka Brytania Lockdown w Anglii zostanie całkowicie zniesiony najwcześniej 21 czerwca

Lockdown w Anglii zostanie całkowicie zniesiony najwcześniej 21 czerwca

Premier Wielkiej Brytanii ogłosił, że do 21 czerwca Anglia zniesie wszelkie ograniczenia dotyczące dystansu społecznego.

Przedstawiając w Izbie Gmin swój plan działania dotyczący złagodzenia trzeciego ogólnokrajowego lockdownu w Anglii, Boris Johnson powiedział posłom, że daty w jego czterostopniowym planie są najwcześniejszymi możliwymi, w których ograniczenia mogą zostać zniesione.

Ograniczenia będą łagodzone stopniowo w całej Anglii, jednak przejście do każdego etapu będzie zależne od spełnienia następujących czynników.


Są to: planowane wykonywanie szczepień, dowody pokazujące, że szczepionka działa i zmniejsza się liczba hospitalizacji i zgonów osób zaszczepionych, brak nadmiernego obciążenia służby zdrowia, brak nowych wariantów koronawirusa.

Według planu premiera Wielkiej Brytanii od 8 marca w Anglii zostaną ponownie otwarte wszystkie szkoły, wznowione też zostaną zajęcia pozaszkolne na świeżym powietrzu.

W tym samym dniu dozwolony zostanie również wypoczynek na świeżym powietrzu z jedną osobą spoza gospodarstwa domowego, co oznacza, że ludzie będą mogli siedzieć razem w parku przy kawie, drinku lub pikniku.

Od 29 marca na świeżym powietrzu będą mogły spotykać się większe grupy — w tym w prywatnych ogrodach — maksymalnie do sześciu osób lub dwóch gospodarstw domowych.


Tego dnia otwarte też zostaną korty tenisowe, pola golfowe i inne obiekty sportowe na świeżym powietrzu. Wznowione zostaną zorganizowane sporty dla dorosłych i dzieci, w tym futbol amatorski.

Najwcześniej 12 kwietnia:  wznowiony zostanie nieistotny handel detaliczny, usługi fryzjerskie, działalność salonów kosmetycznych, siłowni, ogródków piwnych, bibliotek, muzeów ogrodów zoologicznych i parów rozrywki.  Zostaną też otwarte usługi takie jak pola namiotowe i kempingowe, ale ludzie będą mogli mieszkać tylko z członkami gospodarstwa domowego.

Najwcześniej 17 maja: otwarte zostaną  puby, restauracje, kina, hotele, pensjonaty i zewnętrzne place zabaw dla dzieci,  kibice mogli uczestniczyć w wydarzeniach sportowych. Większość zasad dotyczących kontaktów społecznych na zewnątrz zostanie zniesionych.

Spotykanie się osób z różnych gospodarstw domowych będzie dozwolone w pomieszczeniach: do 30 osób będzie mogło uczestniczyć w weselach, pogrzebach, stypach, przyjęciach i chrzcinach.

Najwcześniej 21 czerwca: wszystkie prawne ograniczenia dysonansu społecznego mają zostać zniesione. Otwarte mają zostać też  pozostałe sektory gospodarki.


Premier powiedział, że jego plan działania poprowadzi wszystkich ostrożnie, ale konsekwentnie w kierunku odzyskania wolności.

„Zagrożenie pozostaje znaczne, bo liczba pacjentów w szpitalach dopiero teraz zaczyna spadać poniżej szczytu pierwszej fali w kwietniu” - powiedział Johnson.

„Ale jesteśmy w stanie podjąć te kroki dzięki determinacji Brytyjczyków, niezwykłemu sukcesowi naszej służby zdrowia i zaszczepieniu ponad 17,5 miliona ludzi w całej Wielkiej Brytanii ”.

poniedziałek, 22 lutego 2021 16:26
 


Czytaj poprzedni artykuł:
Boris Johnson nie może zagwarantować, że lockdown się zakończy 21 czerwca
 Czytaj następny artykuł:
Starsi uczniowie w Anglii będą musieli nosić maski nawet podczas zajęć