Zaloguj się Załóż konto
Polish (Poland)English (United Kingdom)

bham.pl Wiadomości Wielka Brytania Boris Johnson nie może zagwarantować, że lockdown się zakończy 21 czerwca

Boris Johnson nie może zagwarantować, że lockdown się zakończy 21 czerwca

Boris Johnson powiedział, że jest bardzo optymistycznie nastawiony na to, że 21 czerwca zostaną zniesione wszystkie ograniczenia dystansu społecznego, jednak nie może tego zagwarantować.

Przedstawiając swój plan łagodzenia restrykcji, premier Wielkiej Brytanii powiedział — Jestem pełen nadziei, ale oczywiście nic nie może być zagwarantowane.


Zapytany o datę 21 czerwca wyznaczoną na zakończenie restrykcji dodał — Jestem bardzo optymistycznie nastawiony, że będziemy w stanie to osiągnąć.

Ograniczenia będą łagodzone stopniowo w całej Anglii, jednak przejście do każdego etapu będzie zależne od spełnienia następujących czynników.

Są to: planowane wykonywanie szczepień, dowody pokazujące, że szczepionka działa i zmniejsza się liczba hospitalizacji i zgonów osób zaszczepionych, brak nadmiernego obciążenia służby zdrowia, brak nowych wariantów koronawirusa.

Według planu premiera Wielkiej Brytanii od 8 marca w Anglii zostaną ponownie otwarte wszystkie szkoły, wznowione też zostaną zajęcia pozaszkolne na świeżym powietrzu.

W tym samym dniu dozwolony zostanie również wypoczynek na świeżym powietrzu z jedną osobą spoza gospodarstwa domowego, co oznacza, że ludzie będą mogli siedzieć razem w parku przy kawie, drinku lub pikniku.


Od 29 marca na świeżym powietrzu będą mogły spotykać się większe grupy — w tym w prywatnych ogrodach — maksymalnie do sześciu osób lub dwóch gospodarstw domowych.

Tego dnia otwarte też zostaną korty tenisowe, pola golfowe i inne obiekty sportowe na świeżym powietrzu. Wznowione zostaną zorganizowane sporty dla dorosłych i dzieci, w tym futbol amatorski.

Najwcześniej 12 kwietnia: wznowiony zostanie nieistotny handel detaliczny, usługi fryzjerskie, działalność salonów kosmetycznych, siłowni, ogródków piwnych, bibliotek, muzeów ogrodów zoologicznych i parów rozrywki. Zostaną też otwarte usługi takie jak pola namiotowe i kempingowe, ale ludzie będą mogli mieszkać tylko z członkami gospodarstwa domowego.

Najwcześniej 17 maja: otwarte zostaną puby, restauracje, kina, hotele, pensjonaty i zewnętrzne place zabaw dla dzieci, kibice mogli uczestniczyć w wydarzeniach sportowych. Większość zasad dotyczących kontaktów społecznych na zewnątrz zostanie zniesionych.

Spotykanie się osób z różnych gospodarstw domowych będzie dozwolone w pomieszczeniach: do 30 osób będzie mogło uczestniczyć w weselach, pogrzebach, stypach, przyjęciach i chrzcinach.


Najwcześniej 21 czerwca: wszystkie prawne ograniczenia dysonansu społecznego mają zostać zniesione. Otwarte mają zostać też pozostałe sektory gospodarki.

Wielka Brytania jest piątym najbardziej dotkniętym pandemią krajem na świecie.

Gospodarka doświadczyła największego załamania od ponad 300 lat. Z powodu koronawirusa według oficjalnych danych zmarło pon

wtorek, 23 lutego 2021 15:08
 


Czytaj poprzedni artykuł:
Napadł z atrapą pistoletu na sklep numizmatyczny. Właściciel przegonił złodzieja nogą od stołu
 Czytaj następny artykuł:
Lockdown w Anglii zostanie całkowicie zniesiony najwcześniej 21 czerwca