Zaloguj się Załóż konto
Polish (Poland)English (United Kingdom)

bham.pl Wiadomości Wielka Brytania W Wielkiej Brytanii zaszczepiono już ponad 20 milionów osób

W Wielkiej Brytanii zaszczepiono już ponad 20 milionów osób

Brytyjski rząd potwierdził wczoraj, że ponad 20 milionów osób otrzymało już pierwszą dawkę szczepionki przeciw Covid-19.

Do wczoraj 20 089 551 osób otrzymało pierwszą dawkę szczepionki, a 796 132 otrzymało drugą dawkę.


Boris Johnson powiedział, że zaszczepienie tylu osób jest „wielkim narodowym osiągnięciem i świadectwem niestrudzonej pracy personelu NHS, wolontariuszy, sił zbrojnych i wielu innych”.

„Zachęcam wszystkich, aby przyjęli szczepionkę, gdy otrzymają powiadomienie. Każda zaszczepiona osoba ma znaczenie w naszej walce z Covidem” – powiedział premier Wielkiej Brytanii.

Do tej pory Wielka Brytania może się pochwalić najszybszym tempem szczepień w Europie, zarówno w liczbach bezwzględnych, jak i w stosunku do populacji.

Mniejsza wrażenie robi jednak statystyka pokazująca, ile osób przyjęło drugą dawkę szczepionki.

Dla porównania w Polsce po pełnym szczepieniu dwoma dawkami jest już 1,1 miliona osób a Wielkiej Brytanii niecałe 800 tys. osób.


Wielka Brytania zanotowała dotąd również największą w Europie liczbę zgonów w związku z Covid-19. To 122 tysiące 849 osób.

W ciągu ostatnich 24 godzin w Wielkiej Brytanii zanotowano ponad 6 tysięcy nowych przypadków zakażenia i 144 osoby zmarłe z powodu choroby wywołanej wirusem SARS-CoV-2.

Tygodniowe raporty wskazują znaczny, bo ponad 20-procentowy spadek, nowych przypadków zakażeń w stosunku do poprzedniego tygodnia oraz ponad 33-procentowy spadek przypadków śmiertelnych w tym samym okresie.

poniedziałek, 01 marca 2021 07:07
 


Czytaj poprzedni artykuł:
W UK wykryto 6 przypadków brazylijskiego koronawirusa, który może być odporny na szczepionki
 Czytaj następny artykuł:
£150 dla każdego dorosłego, Eat Out to Help Out. W przyszłym tygodniu Sunak przedstawi plan uzdrowienia gospodarki