Zaloguj się Załóż konto
Polish (Poland)English (United Kingdom)

bham.pl Wiadomości Wielka Brytania W UK wykryto 6 przypadków brazylijskiego koronawirusa, który może być odporny na szczepionki

W UK wykryto 6 przypadków brazylijskiego koronawirusa, który może być odporny na szczepionki

W Wielkiej Brytanii wykryto sześć przypadków niepokojącego szczepu koronawirusa zidentyfikowanego po raz pierwszy w północnej Brazylii.

Wariant oznaczony symbolem P.1 może rozprzestrzeniać się szybciej i być bardziej odporny na istniejące szczepionki.


Przypadki innego wariantu brazylijskiego już wcześniej były wykryte w Wielkiej Brytanii, jednak szczep, wykryty obecnie jest bardziej niebezpieczny.

Public Health England (PHE) poinformowało, że trzy z tych przypadków stwierdzono w Anglii, a trzy w Szkocji.

Wszystkie trzy przypadki w Szkocji są powiązane z podróżą z Brazylii, przez Paryż i Londyn do Aberdeen.

Jak zapewnił szkocki rząd, skontaktowano się już ze wszystkimi osobami, które były na pokładzie samolotu z Londynu do Aberdeen.


Jeśli chodzi o przypadki w Anglii, to dwa z nich stwierdzono w tym samym gospodarstwie domowym w hrabstwie South Gloucestershire, z czego jeden u osoby, która 10 lutego wróciła z Brazylii.

Duże zaniepokojenie budzi jednak trzeci z przypadków, niezwiązany z dwoma poprzednimi, bo osoba zakażona nie wypełniła karty rejestracji testu, więc nie wiadomo kim ona jest i z kim się kontaktowała.

Urzędnicy proszą wszystkich, którzy przystąpili do testu 12 lub 13 lutego, a nie otrzymali wyniku lub mają niedokończoną kartę rejestracyjną testu, o natychmiastowe zgłoszenie się.

poniedziałek, 01 marca 2021 08:06
 


Czytaj poprzedni artykuł:
Meteor rozświetlił niebo nad Wielką Brytanią
 Czytaj następny artykuł:
W Wielkiej Brytanii zaszczepiono już ponad 20 milionów osób