Zaloguj się Załóż konto
Polish (Poland)English (United Kingdom)

Szalony mecz w Budapeszcie. Polscy piłkarze zremisowali z Węgrami

Piłkarska reprezentacja Polski zremisowała z Węgrami 3:3 w pierwszym spotkaniu eliminacji mistrzostw świata 2022.

Biało-czerwoni źle weszli w mecz. Już w 6. minucie Węgrzy objęli prowadzenie. Po szybkim kontrataku bramkę zdobył Roland Sallai.

Polacy grali słabo, w pierwszej odsłonie nie oddali żadnego celnego strzału na bramkę rywali. Chwilę po zmianie stron Węgrzy podwyższyli prowadzenie. Niefrasobliwość polskiej defensywy wykorzystał w 53. minucie Adam Szalai.

Kiedy wydawało się, że Polacy przegrają, Paulo Sousa przeprowadził zmiany, które całkowicie zmieniły obraz gry. Na boisku pojawili się Kamil Glik, Kamil Jóźwiak i Krzysztof Piątek.

Ten ostatni chwilę później wpisał się na listę strzelców. Nie minęło kolejnych 120 sekund, a Polacy wyrównali dzięki bramce Kamila Jóźwiaka, który wykorzystał znakomite podanie od Piotra Zielińskiego.

W 78. minucie gospodarze po raz kolejny zaskoczyli słabo spisującą się obronę biało-czerwonych. Gola strzelił Willi Orban. Ostatnie słowo należało jednak do reprezentacji Polski. W 83. minucie Robert Lewandowski zdobył bramkę dającą cenny punkt.

Kolejny mecz mecz biało-czerwonych w niedzielę (28.03) z Andorą w Warszawie. W tabeli grupy I Polska zajmuje trzecie miejsce za reprezentacją Anglii i Albanii.

Źródło:x-news