Zaloguj się Załóż konto
Polish (Poland)English (United Kingdom)

bham.pl Wiadomości Wielka Brytania Anglia luzuje kolejne obostrzenia. Otworzy sklepy, puby, siłownie i zakłady fryzjerskie

Anglia luzuje kolejne obostrzenia. Otworzy sklepy, puby, siłownie i zakłady fryzjerskie

Premier Wielkiej Brytanii w poniedziałek potwierdził, że od 12 kwietnia nastąpi drugi z czterech etapów wychodzenia z lockdownu.

Otwarte zostaną wszystkie sklepy, usługi fryzjerskie, działalność salonów kosmetycznych, siłowni, bibliotek, muzeów ogrodów zoologicznych i parów rozrywki. 


Zostaną też otwarte usługi takie jak pola namiotowe i kempingowe, ale ludzie będą mogli mieszkać tylko z członkami gospodarstwa domowego.

Z kolei puby i restauracje będą mogły obsługiwać klientów na zewnątrz.

Wprowadzenie drugiego etapu wychodzenia z lockdownu pozwoli także zwiększyć do 15 maksymalną liczbę osób uczestniczących w ślubach oraz do 2 maksymalną liczbę osób mogących odwiedzać krewnych w domach opieki.


Podczas poniedziałkowej konferencji prasowej na Downing Street premier niewiele jednak zdradził na temat podróży zagranicznych oraz certyfikatów covidowych.

Powiedział jedynie, że ma nadzieję na wznowienie ich zgodnie z planem 17 maja, ale za wcześnie jest, by składać wiążące obietnice.

Potwierdził też wcześniejsze informacje, że podczas pilotażowych wydarzeń między połową kwietnia a połową maja będą przeprowadzone testy certyfikatów covidowych.

środa, 07 kwietnia 2021 08:24
 


Czytaj poprzedni artykuł:
Mężczyzna oskarżony o spowodowanie śmierci dwutygodniowego dziecka stanął przed sądem
 Czytaj następny artykuł:
Tragiczny wypadek w Walsall. 2 tygodniowe dziecko śmiertelnie potrącone przez samochód