Zaloguj się Załóż konto
Polish (Poland)English (United Kingdom)

bham.pl Wiadomości Wielka Brytania Mężczyzna oskarżony o spowodowanie śmierci dwutygodniowego dziecka stanął przed sądem

Mężczyzna oskarżony o spowodowanie śmierci dwutygodniowego dziecka stanął przed sądem

W sądzie pojawił się mężczyzna oskarżony o spowodowanie śmierci dwutygodniowego dziecka, które zginęło po tym, jak jego wózek został potrącony przez samochód.

James Paul Davis, lat 34, z Walsall, jest oskarżony o niebezpieczną jazdę, prowadzenie pojazdu bez ubezpieczenia, niezatrzymanie się na miejscu zderzenia i niezgłoszenie kolizji.

18-letni rodzice dziecka, Camaron Morris i Codie Holyman,  byli na swoim pierwszym wspólnym rodzinnym spacerze, kiedy doszło do wypadku.


Samochód wjechał na chodnik i uderzył w wózek, w którym znajdował Ciaran Leigh Morris.

Do wypadku doszło w Niedzielę Wielkanocną,  4 kwietnia około godziny 16:00. na High Street w Brownhills, gdy rodzice szli z dzieckiem po chodniku.

Chłopczyk został przewieziony do szpitala, ale niestety nie można było nic zrobić, aby uratować jego życie.


Kierowca uciekł z miejsca zdarzenia, ale niedługo po wypadku policja aresztowała 34-letniego Jamesa Paula Davisa,  podejrzanego o spowodowanie śmierci przez niebezpieczną jazdę.

Mężczyzna wczoraj pojawił się w sądzie tylko po to, by potwierdzić swoje imię i nazwisko, adres i datę urodzenia.

Odmówiono mu zwolnienia za kaucją i osadzono w areszcie, 4 maja ma ponownie stawić się w sądzie koronnym w Wolverhampton.

Po tragedii Sierżant Mark Crozier powiedział: „Wszyscy byliśmy zdruzgotani z powodu smutnej śmierci Ciarana. Miał zaledwie dwa tygodnie, a jego życie zostało tragicznie odebrane. Obserwowanie utraty kogoś tak młodego jest trudne dla nas jako oficerów, ale wiemy, że ból jest jeszcze większy dla rodziny Ciarana. Zrobimy wszystko, co w naszej mocy, aby ich wesprzeć, jednocześnie próbując ustalić, co się stało, co doprowadziło do zderzenia”.


Na miejsce tragedii i pod dom rodziny, która straciła dziecko, ludzie przynoszą kwiaty i pluszowe misie, aby połączyć się w bólu z rodziną.

Na stronie justgiving.com  utworzono zbiórkę pieniędzy mającą wesprzeć rodzinę dziecka.

Do tej pory zebrano ponad 25 tys. funtów.

środa, 07 kwietnia 2021 08:50
 


Czytaj poprzedni artykuł:
Zamieszki z brexitem w tle w Irlandii Północnej. Ponad 40 policjantów rannych
 Czytaj następny artykuł:
Anglia luzuje kolejne obostrzenia. Otworzy sklepy, puby, siłownie i zakłady fryzjerskie