Zaloguj się Załóż konto
Polish (Poland)English (United Kingdom)

bham.pl Wiadomości Wielka Brytania Nowe zasady podróżowania mogą zwiększyć koszt rodzinnych wakacji o 1500 funtów

Nowe zasady podróżowania mogą zwiększyć koszt rodzinnych wakacji o 1500 funtów

Najnowsze badanie przeprowadzone przez „Which?” ujawniło, że potrzeba wykonania wielu testów przeciw Covid-19 może zwiększyć koszt podróży zagranicznej czteroosobowej rodziny o około 1500 funtów.

Zgodnie z planem znoszenia ograniczeń opracowanym przez premiera Wielkiej Brytanii mieszkańcy Anglii będą mogli wyjechać na zagraniczne wakacje najwcześniej od 17 maja.


Według informacji, jaką podało w piątek ministerstwo transportu, brytyjski rząd dopiero na początku maja ogłosi, czy wznowienie podróży zagranicznych od 17 maja będzie możliwe.

Na początku maja ma też zostać podana informacja, które kraje zostaną oznaczone kolorami zielonym, bursztynowym i czerwonym (green, amber i red), w zależności od stopnia zagrożenia epidemicznego.

Zgodnie z ogłoszonym dziś przez rząd nowym systemem „sygnalizacji świetlnej”, nawet osoby powracające z krajów należących do zielonej kategorii będą musiały zrobić dwa testy na własny koszt.

Osoby przylatujące z krajów „bursztynowych” lub „czerwonych” będą musiały zrobić co najmniej trzy testy i przejść kwarantannę.


Rząd nalega, aby podróżni wykonywali testy PCR, które są droższe i mogą kosztować około 120 funtów każdy przy zakupie prywatnym.

Dodatków podróżujący prawdopodobnie będą musieli wykonać też testy przed lotem do miejsca docelowego na wakacje — co oznacza, że ​​koszty podróży prawdopodobnie znacznie wzrosną.

Badanie przeprowadzone przez „Which?” pokazało, że średni koszt testów dla jednej osoby wyjeżdżającej na wakacje do Grecji wyniósłby 370 funtów, jeśli znajdzie się ona bursztynowej liście, lub 250 funtów, jeśli znajduje się na zielonej liście.

Natomiast podczas podróży do Francji i powrotem może być konieczne wykonanie 5 testów przez każdego podróżnego. W sumie za pięć testów każdy podróżny musiałby zapłacić 420 GBP.


Dla czteroosobowej rodziny oznaczałoby to zapłacenie dodatkowych 1680 funtów za wakacje.

Testy są zwykle tańsze w krajach UE w porównaniu z Wielką Brytanią, a niektóre kraje mogą akceptować dowód szczepień jako alternatywę testów.

Jednak wielu przedstawicieli branży turystycznej obawia się, że dodatkowe wydatki będą przeszkodą dla wszystkich rodzin i zmuszą wielu do pozostania w Wielkiej Brytanii.

piątek, 09 kwietnia 2021 14:05
 


Czytaj poprzedni artykuł:
Nawet 600 nowych grobów dziennie w Sao Paulo. Tylko we wtorek z powodu COVID-19 w Brazylii zmarło aż 4195 osób
 Czytaj następny artykuł:
W Wielkiej Brytanii zostanie ogłoszona żałoba narodowa, z powodu śmierci Księcia Filipa