Zaloguj się Załóż konto
Polish (Poland)English (United Kingdom)

bham.pl Wiadomości Wielka Brytania Wszystkie mandaty za złamanie zasad lockdownu zostaną ponownie rozpatrzone?

Wszystkie mandaty za złamanie zasad lockdownu zostaną ponownie rozpatrzone?

Każda grzywna nałożona przez policję na osoby łamiące ograniczenia covidowe musi zostać sprawdzona w związku z obawami, że są „dyskryminujące i niesprawiedliwe” - stwierdziła komisja parlamentarna ds. praw człowieka.

Od marca 2020 r., kiedy początkowo wybuchła pandemia koronawirusa, nałożono ponad 85 000 mandatów osobom, które rzekomo złamały zasady dystansu socjalnego.


Kary wahały się od 200 funtów za niestosowanie maski na twarz do nawet 10 000 funtów za przestępstwa związane z organizacją zgromadzeń.

Jednak parlamentarna komisja do ds. praw człowieka wezwała do kompleksowego przeglądu wszystkich mandatów i do podjęcia dalszych działań, aby policja lepiej rozumiała zasady, których egzekwowanie jest wymagane.

W raporcie wezwano również do określenia jasnego sposobu, w jaki ludzie mogliby kwestionować nowe mandaty.


Ponadto, zanim ludzie zostaną obciążeni dużymi grzywnami, powinna zostać przeprowadzona ocena ich dochodów. Według Harriet Harman, obecny system kryminalizuje ubogich.

Jak zauważono, policja miała wiele trudności z egzekwowaniem prawa podczas pandemii, a wiele mandatów zostało wydanych niesłusznie, dlatego wszystkie powinny zostać ponownie rozpatrzone.

wtorek, 27 kwietnia 2021 13:13
 


Czytaj poprzedni artykuł:
Szkoła w Walsall ewakuowana z powodu zgłoszenia o bombie
 Czytaj następny artykuł:
Johnson: Wielka Brytania powinna być przygotowana na trzecią falę epidemii koronawirusa