Zaloguj się Załóż konto
Polish (Poland)English (United Kingdom)

bham.pl Wiadomości Wielka Brytania Spotkania zaczepionych osób w pomieszczeniach są „niesamowicie bezpieczne”, jednak nadal jest to niedozwolone

Spotkania zaczepionych osób w pomieszczeniach są „niesamowicie bezpieczne”, jednak nadal jest to niedozwolone

Dwie w pełni zaszczepione osoby spotykające się w pomieszczeniach są według ekspertów „niesamowicie bezpieczne” - ale nadal jest to niedozwolone w ramach planu złagodzenia lockdownu.

Profesor Jonathan Van-Tam, zastępca naczelnego lekarza Anglii, powiedział, że spotkania w pełni zaszczepionych osób są „niesamowicie bezpieczne”.


Van-Tam powiedział: „Z naukowego punktu widzenia jestem wysoce przekonany, że spotkanie dwóch w pełni zasępionych osób byłoby niesamowicie bezpieczne”.

Dodał, że Anglia jest „bardzo blisko” umożliwienia ludziom spotykania się w pomieszczeniach — ale musimy jeszcze trochę poczekać.

Zauważył również, że przestrzeganie zasad może być „czasami frustrujące dla ludzi, szczególnie tych, którzy otrzymali dwie dawki, ale musimy się upewnić, że nie będziemy musieli się cofać”.

Profesor Van-Tam ostrzegł, że w miarę wycofywania ograniczeń dotyczących epidemii koronawirusa pojawi się wzrost zachorowań, ma on nadzieję, że dzięki szczepieniom trzecia fala przyniesie niezbyt znaczący wzrost.


Według niego modelowanie sugeruje, że w Wielkiej Brytanii będzie trzecia fala, ale jeśli program szczepień będzie odnosił sukcesy „może to być tylko, trzeci znacznie mniej znaczący wzrost”.

W USA w pełni zaszczepione osoby mogą przestać nosić maski na zewnątrz — z wyjątkiem dużych obiektów i mogą spotykać się bez ograniczeń z innymi zaszczepionymi osobami w pomieszczeniach.

W Wielkiej Brytanii 13,2 miliona ludzi, którzy otrzymali dwie dławiki szczepionki, musi nadal przestrzegać tych samych  zasad dystansu społecznego i lockdownu, jak wszyscy inni.

czwartek, 29 kwietnia 2021 09:13
 


Czytaj poprzedni artykuł:
Księżna Kate i książę William obchodzą 10. rocznicę ślubu
 Czytaj następny artykuł:
Boris Johnson wydał 200 tysięcy funtów na remont mieszkania. Rozpoczęto śledztwo