Zaloguj się Załóż konto
Polish (Poland)English (United Kingdom)

bham.pl Wiadomości Wielka Brytania Boris Johnson wezwany do przedłużenia zakazu podróży zagranicznych

Boris Johnson wezwany do przedłużenia zakazu podróży zagranicznych

Ponadpartyjna Grupa Parlamentarna (APPG) ds. koronawirusa wezwała rząd do przedłużenia zakazu wszelkich międzynarodowych podróży.

Według planu rządu zakaz wyjazdu na urlopy zagraniczne powinien wygasnąć  17 maja.

Jednak APPG uważa, że ograniczenia dotyczące zagranicznych wakacji powinny obowiązywać po 17 maja, aby chronić Wielką Brytanię przed nowymi wariantami Covid-19.


Grupa opisała hale przylotów na lotniskach jako „wylęgarnię zakażeń” i stwierdziła, że import nowych wariantów może doprowadzić do kolejnych lockdownów i prawdopodobnie wielu  zgonów.

Jeśli podróże jednak zostaną wznowione, zalecono, aby obywały się tak, aby pasażerowie powracający z krajów z kategorii zielonej, bursztynowej i czerwonej nie mogli się mieszać na lotnisku.

W ramach ogłoszonego systemu „sygnalizacji świetlnej” kraje zostaną podzielone na trzy kategorie — zieloną, bursztynową i czerwoną — aby pomóc określić, jakie środki bezpieczeństwa należy wprowadzić, podczas powrotu z poszczególnych krajów.

Nawet osoby powracające z krajów należących do zielonej kategorii będą musiały zrobić dwa testy na własny koszt, jednak nie będą musieli odbyć kwarantanny.


Będą obowiązywać następujące zasady podróżowania:

Zielony — przyjeżdżający będą musieli wykonać test przed podróżą, a także jeden test typu PCR nie później niż w drugim dniu po przyjeździe. O ile nie wykaże on obecności wirusa – nie będą musieli odbywać kwarantanny.

Bursztynowy – przyjeżdżający będą mieli obowiązek wykonania testu przed podróżą, dwóch testów PCR w drugim i ósmym dniu po przyjeździe oraz odbycia 10-dniowej kwarantanny w domu, która może zostać skrócona w przypadku jeszcze jednego testu w piątym dniu.

Czerwony — przyjazd z kraju oznaczonego na czerwono wymaga, oprócz testów, płatnej 10-dniowej kwarantanny w wyznaczonych przez władze hotelach.

poniedziałek, 03 maja 2021 13:43
 


Czytaj poprzedni artykuł:
Tylko jeden zgon z powodu COVID-19 w ciągu ostatniej doby w Wielkiej Brytanii
 Czytaj następny artykuł:
Pedofil, który zgwałcił uczennicę zaatakowany kilka sekund po przybyciu do więzienia