Zaloguj się Załóż konto
Polish (Poland)English (United Kingdom)

bham.pl Wiadomości Wielka Brytania Tylko jeden zgon z powodu COVID-19 w ciągu ostatniej doby w Wielkiej Brytanii

Tylko jeden zgon z powodu COVID-19 w ciągu ostatniej doby w Wielkiej Brytanii

Wielkiej Brytanii w ciągu minionej doby odnotowano tylko 1 zgon z powodu COVID-19 co jest najniższym dobowym bilansem od 30 sierpnia zeszłego roku — poinformował w poniedziałek po południu brytyjski rząd.

Wprawdzie bilanse podawane w niedziele i poniedziałki, zazwyczaj są najniższe z powodu opóźnień w rejestracji zgonów w weekendy, jednak zgonów jest mniej niż w poprzedni poniedziałek, gdy informowano o 11 nowo zarejestrowanych zgonach.


Spada także liczba wykrywanych zakażeń koronawirusem. Podany w poniedziałek bilans – 1649 – jest minimalnie niższy od tego z niedzieli, ale oba są najmniejszymi od 2 września.

Spadek liczby zgonów i zakażeń  jest bardzo wyraźny i jest efektem lockdownu i szybko prowadzonych szczepień.

W poniedziałek brytyjski rząd poinformował o przekroczeniu 50 mln podanych dawek. Do niedzieli włącznie podano ich dokładnie 50 089 549, z czego prawie 34,59 mln to pierwsze dawki, a 15,5 mln – drugie.

To oznacza, że przynajmniej jedną dawką zaszczepione zostało 65,7 proc. dorosłych mieszkańców kraju, a dwiema – 29,4 mln. Zgodnie z planem brytyjskiego rządu, do końca lipca wszyscy dorośli mieszkańcy kraju mają mieć możliwość zaszczepienia się przynajmniej pierwszą dawką.


Zmniejszająca się liczba zgonów nie zmienia faktu, że Wielka Brytania nadal zajmuje pierwsze miejsce w Europie i piąte miejsce na świecie pod względem zgonów.

W sumie, w kraju odnotowano 127 539 ofiar śmiertelnych koronawirusa, które zmarły w ciągu 28 dni od uzyskania pozytywnego wyniku testu.

Według statystyk ONS aktualizowanych raz w tygodniu, które uwzględniają wszystkie zgony, gdzie w akcie zgonu wpisano koronawirusa jako prawdopodobny czynnik decydujący o śmierci, liczba zgonów w dniu 2 kwietnia wyniosła 151 243.

wtorek, 04 maja 2021 08:29
 


Czytaj poprzedni artykuł:
Johnson: Jest szansa na zniesienie dystansu społecznego w przyszłym miesiącu. Co z zagranicznymi wakacjami?
 Czytaj następny artykuł:
Boris Johnson wezwany do przedłużenia zakazu podróży zagranicznych