Zaloguj się Załóż konto
Polish (Poland)English (United Kingdom)

bham.pl Wiadomości Wielka Brytania Johnson: Jest szansa na zniesienie dystansu społecznego w przyszłym miesiącu. Co z zagranicznymi wakacjami?

Johnson: Jest szansa na zniesienie dystansu społecznego w przyszłym miesiącu. Co z zagranicznymi wakacjami?

Boris Johnson powiedział, że istnieje duża szansa, że ​​dystans społeczny zostanie zniesiony od 21 czerwca, gdy przewidziany jest ostatni etap wychodzenia z lockdownu.

„Myślę, że mamy duże szanse na pozbycie się jedno metrowego dysnasu społecznego od 21 czerwca” – powiedział Johnson.

„To wciąż zależy od danych i nie możemy jeszcze tego powiedzieć jednoznacznie. Musimy patrzeć na epidemiologię w miarę postępów. Musimy patrzeć, dokąd zmierzamy z tą chorobą”


W rozmowie z dziennikarzami w Hartlepool premier mówił o sukcesie wprowadzenia planu szczepienia — w ramach którego podano 50 milionów dawek, a co czwarty dorosły jest teraz w pełni zaszczepiony.

Johnson powiedział też, że myśli, że kolejny etap złagodzenia lockdownu — 17 maja — nastąpi zgodnie z planem.

Od tej daty ludzie będą mogli spotykać się w pomieszczeniach, ponownie otworzą się restauracje i puby w pomieszczeniach, wznowione mają zostać podróże zagraniczne.

Premier jednak zasugerował, że 17 maja nastąpi jedynie częściowe zniesienie zakazu podróży zagranicznych bez uzasadnionego powodu.


Zapytany, czy mieszkańcy Wielkiej Brytanii będą mogli wyjechać na zagraniczne wakacje, odparł, że „musimy być ostrożni, rozsądni”.

„Chcemy dokonać jakiegoś otwarcia 17 maja, ale nie sądzę, aby mieszkańcy tego kraju chcieli widzieć napływ zakażeń z innych miejsc. Ja na pewno nie i musimy być bardzo, bardzo twardzi i musimy być tak ostrożni, jak to możliwe, gdy będziemy się otwierać” - powiedział.

Dopytywany, czy ludzie mogą planować letnie wakacje, odparł: „Powiemy więcej, tak szybko, jak tylko będziemy mogli. Myślę, że nastąpi pewne otwarcie do 17 maja, ale musimy być ostrożni, rozsądni. Musimy upewnić się, że nie zobaczymy wirusa wracającego do nas”.

Według planu rządu zakaz wyjazdu na urlopy zagraniczne powinien wygasnąć 17 maja.


Jednak Ponadpartyjna Grupa Parlamentarna (APPG) ds. koronawirusa wezwała rząd do przedłużenia zakazu wszelkich międzynarodowych podróży.

APPG uważa, że ograniczenia dotyczące zagranicznych wakacji powinny obowiązywać po 17 maja, aby chronić Wielką Brytanię przed nowymi wariantami koronawirusa.

Również szefowie rządów Szkocji i Walii już wyrazili opinię, że 17 maja wczesny termin na wznowienie wyjazdów za granicę, rząd północnoirlandzki na razie nie zajął stanowiska w tej sprawie.

wtorek, 04 maja 2021 09:56
 


Czytaj poprzedni artykuł:
17-latek zamordowany w Birmingham
 Czytaj następny artykuł:
Tylko jeden zgon z powodu COVID-19 w ciągu ostatniej doby w Wielkiej Brytanii