Zaloguj się Załóż konto
Polish (Poland)English (United Kingdom)

bham.pl Wiadomości Wielka Brytania Zielona lista podróży będzie „rozczarowująco mała”

Zielona lista podróży będzie „rozczarowująco mała”

Według ekspertów z branży turystycznej rządowa „zielona lista” dotycząca podróży będzie „rozczarowująco mała”.

Zielona lista zagranicznych miejsc wakacyjnych zostanie prawdopodobnie opublikowana w piątek.

W nowym systemie kraje zostaną podzielone na trzy kategorie — zieloną, bursztynową i czerwoną — aby pomóc określić, jakie środki bezpieczeństwa należy wprowadzić, podczas powrotu z poszczególnych krajów.


We wspólnym artykule w The Daily Telegraph szefowie BA, lotniska Heathrow, easyJet, Manchester Airport Group i Jet2 skrytykowali rząd za jego plany zmuszenia podróżujących z Wielkiej Brytanii do poddawania się testom na o becność koronawirusa, nawet jeśli zostali w pełni zaszczepieni.

Grupa twierdzi, że nielogiczne jest wymaganie od w pełni zaszczepionych brytyjskich turystów płacenia 60 GBP za osobę za wykonanie testu PCR po powrocie do domu z kraju znajdującego się na bezpiecznej „zielonej” liście.

Uważają oni, że ustanowienie takiego obowiązku zagroziłoby planom wakacyjnym milionów ludzi.


Napisali: „Zamiast wykorzystać sukces programu szczepień, rząd ryzykuje odcięcie Wielkiej Brytanii od reszty świata”.

„Chcemy móc wspierać bezpieczne ponowne otwarcie, ale jeśli nie będziemy gotowi na podjęcie ryzyka, wówczas podróżowanie nigdy się nie wznowi i nie będziemy w stanie wesprzeć brytyjskich firm podróżniczych i turystycznych oraz przyspieszyć ożywienia gospodarczego Wielkiej Brytanii”.

Brytyjskie media, informowały, że podróżni otrzymają bezpłatne szybkie testy na obecność koronawirusa, które będą mogli wykonać przed powrotem do kraju.

Niestety według osoby powracające z zagranicy, po powrocie do Wielkiej Brytanii nadal będą musiały zapłacić za test PCR, który ma kosztować co najmniej 60 funtów.


Według rządowych źródeł ilość krajów znajdujących się na zielonej liście, po przyjeździe, z których nie będzie trzeba odbyć kwarantanny bezie na początku ograniczona do „bardzo małej” liczby.

Chociaż nie zostało jeszcze oficjalnie ogłoszone, media spekulują, że na zieloną listę podróży trafi Malta, Gibraltar, Islandia, Izrael i byś może Portugalia.

Jednak większość Europy, w tym popularne lokalizacje wakacyjne, takie jak Hiszpania, Grecja i Włochy, prawdopodobnie znajdą się na bursztynowej liście, co będzie wymagało 10-dniowej kwarantanny w domu i wykonania dwóch testów PCR po powrocie do Wielkiej Brytanii.

czwartek, 06 maja 2021 10:38
 


Czytaj poprzedni artykuł:
Praca z domu pozostanie z nami na zawsze. Ponad milion pracowników nie wróci do biur
 Czytaj następny artykuł:
TUI zaoferuje testy na Covid-19 za 20 funtów dla wczasowiczów udających się do krajów z zielonej listy