Zaloguj się Załóż konto
Polish (Poland)English (United Kingdom)

bham.pl Wiadomości Wielka Brytania Praca z domu pozostanie z nami na zawsze. Ponad milion pracowników nie wróci do biur

Praca z domu pozostanie z nami na zawsze. Ponad milion pracowników nie wróci do biur

Prawie wszyscy z 50 największych pracodawców w Wielkiej Brytanii, zapytanych przez BBC, stwierdzili, że nie planują sprowadzać pracowników do biur w pełnym wymiarze godzin.

Firmy, z którymi skontaktowała się stacja BBC, zatrudniają 1,1 miliona pracowników w Wielkiej Brytanii.


Około 43 firm stwierdziło, że wybiorą mieszanie pracy z domu i w biurze, a pracownicy będą zachęcani do pracy z domu przez dwa do trzech dni w tygodniu.

Cztery firmy stwierdziły, że analizują koncepcję pracy hybrydowej, w której pracownicy będą większość czasu pracować z domu.

Inne firmy wymieniają „inteligentną pracę” i „elastyczność” w tym zakresie sugerując, że pracownicy byliby w stanie samodzielnie decydować o tym, jak często przychodzą do biura.


Obecnie nadal zaleca się, aby osoby, które mogą pracować w domu, robiły to.

Jednak sytuacja ta prawdopodobnie ulegnie zmianie w czerwcu, kiedy rząd ostatecznie zniesie wszelkie ograniczenia dystansu społecznego.

„Nigdy nie wrócimy do pracy w sposób, w jaki pracowaliśmy przed pandemią” - powiedział Mark Read, dyrektor generalny firmy reklamowej WPP.

Natomiast Danny Harmer, dyrektor ds. kadr giganta ubezpieczeniowego Aviva — który zatrudnia 16 000 pracowników w Wielkiej Brytanii — powiedział, że 95% jego pracowników stwierdziło, że chciałoby mieć możliwość wykonywania zdalnej pracy w różnych lokalizacjach.


Powiedział jednak, że firma musi pamiętać, że wielu pracowników ceni sobie przebywanie w biurze, na przykład osoby mieszkające samotnie lub niemające odpowiedniego miejsca do pracy.

Z kolei firma rekrutacyjna Adecco, która zatrudnia 34 000 pracowników w Wielkiej Brytanii, podała, że ​​około czterech piątych jej pracowników pracuje obecnie zdalnie.

Firma zapowiedziała, że zamiast z góry ustalać zasady, zachęci liderów do współpracy z pracownikami w celu wdrażania strategii, które najlepiej sprawdzą się w biznesie.

czwartek, 06 maja 2021 12:30
 


Czytaj poprzedni artykuł:
W Wielkiej Brytanii spadł śnieg
 Czytaj następny artykuł:
Zielona lista podróży będzie „rozczarowująco mała”