Zaloguj się Załóż konto
Polish (Poland)English (United Kingdom)

bham.pl Wiadomości Wielka Brytania Wymóg noszenia masek w szkołach może zostać zniesiony od 17 maja

Wymóg noszenia masek w szkołach może zostać zniesiony od 17 maja

Według doniesień mediów uczniowie secondary schools w Anglii nie będą już musieli nosić masek od 17 maja.

Minister Edukacji Gavin Williamson powiedział, że rząd planuje znieść wymóg dotyczący uczniów w Anglii w ramach trzeciego etapu planu wychodzenia z lockdownu.

Obecne wytyczne mówią, że uczniowie i personel powinni zakrywać twarz w klasach, w których dystans społeczny nie jest możliwy, jednak nie jest to obowiązkowe.


Uważa się, że po 17 maja dzieci nadal będą zachęcane do noszenia masek na korytarzach i innych pomieszczeniach ogólnodostępnych jednak nie będzie to wymogiem.

Minister Edukacji, Gavin Williamson, powiedział w wywiadzie dla Telegraph: „Ponieważ wskaźniki zakażeń nadal spadają, a nasz program szczepień przebiega pomyślnie, planujemy usunąć wymóg zakrywania twarzy w klasie podczas wprowadzenia trzeciego etapu luzowania ograniczeń”.

Dodał: „Usunięcie zalecenia noszenia masek znacznie poprawi interakcje między nauczycielami i uczniami, jednak wszystkie inne szkolne restrykcje pozostaną zachowane, aby zapobiec przedostawaniu się wirusa do sal lekcyjnych”.

Jednak w liście do Williamsona pięć związków nauczycielskich, wraz z naukowcami, ekspertami ds. zdrowia publicznego i rodzicami, wezwało rząd, aby nie łagodził ograniczeń zbyt wcześnie.


„Usunięcie tych niezbędnych zabezpieczeń, kiedy w szkołach jest już zbyt mało środków zapobiegających i kiedy wskaźniki Covid-19 są nadal znaczące, miałoby konsekwencje dla zdrowia naszych dzieci i ich rodziców, a także ich społeczności” - można przeczytać w liście.

Zauważono też, że około 43 000 dzieci i 114 000 pracowników szkół w Wielkiej Brytanii nadal cierpi z powodu powikłań po Covid-19.

Według związków nauczycieli restrykcje w szkołach powinny zostać zachowane do ostatniego etapu luzowania restrykcji, który ma nastąpić 21 czerwca.

piątek, 07 maja 2021 09:42
 


Czytaj poprzedni artykuł:
Osoby poniżej 40 lat w UK otrzymają szczepionkę alternatywną do preparatu AstraZeneki
 Czytaj następny artykuł:
Jednorazowe reklamówki będą kosztować 10p, również w małych sklepach