Zaloguj się Załóż konto
Polish (Poland)English (United Kingdom)

bham.pl Wiadomości Wielka Brytania Ponad 1500 pracowników NHS i opieki zmarło z powodu Covid-19

Ponad 1500 pracowników NHS i opieki zmarło z powodu Covid-19

Ponad 1500 pracowników służby zdrowia i opieki społecznej zmarło z powodu Covid-19, ujawniła posłanka Partii Pracy, oskarżając rząd o wcześniejsze niedobory środków ochrony osobistej i testów.

Według danych uzyskanych Dianę Johnson w sumie 922 pracowników opieki społecznej zmarło z powodu koronawirusa wirusa między 9 marca ubiegłego roku a 7 maja tego roku.


W tym samym okresie zmarło też 639 pracowników NHS, co oznacza, że w sumie było 1561 zgonów w zawodach pracujących w pierwszej linii.

Diana Johnson, która od 2005 roku reprezentuje Kingston Upon Hull, określiła te liczby jako „narodową tragedię”.

Posłanka wezwała rząd do zawarcia nowego porozumienia dotyczącego personelu służby zdrowia, opieki społecznej i służb ratowniczych, które zobowiązywałoby państwo do ochrony bezpieczeństwa pracowników w podobny sposób jak Sił Zbrojnych.


„Nigdy więcej ci pracownicy nie powinni stawać w obliczu niepotrzebnego narażania własnego zdrowia – a nawet życia – w trakcie wykonywania swojej pracy z powodu uchybień w obszarach takich jak środki ochrony osobistej lub testy” – stwierdziła posłanka.

„Należy zagwarantować podstawowe standardy bezpieczeństwa w pracy, a mechanizmem tego może być porozumienie NHS i Opieki Społecznej” - dodała.

Porównała proponowany przez siebie porozumienie do tego zawartego przez siły zbrojne i policję, który miałby działać jako gwarancja prawna zapewniająca bezpieczeństwo w miejscu pracy.

czwartek, 15 lipca 2021 09:08
 


Czytaj poprzedni artykuł:
W Wielkiej Brytanii jest więcej ofert pracy niż przed pandemią
 Czytaj następny artykuł:
Anglia planuje wprowadzenie nowego podatku od cukru i soli