Zaloguj się Załóż konto
Polish (Poland)English (United Kingdom)

bham.pl Wiadomości Wielka Brytania W Wielkiej Brytanii jest więcej ofert pracy niż przed pandemią

W Wielkiej Brytanii jest więcej ofert pracy niż przed pandemią

Oficjalne dane pokazują, że obecnie w Wielkiej Brytanii jest ofert pracy niż przed pandemią, a po roku przestojów spowodowanych lockdownem bezrobocie powoli spada.

Według brytyjskiego urzędu statystycznego (ONS) liczba wolnych miejsc pracy w okresie od kwietnia do czerwca 2021 r. jest o  77 500 większa niż była przed pandemią w okresie od stycznia do marca 2020 r.


W okresie od kwietnia do czerwca było 862 000 wakatów, podało ONS. Po raz pierwszy od 15 miesięcy liczba stanowisk pracy jest tak wysoka.

„Liczba wakatów przekraczając poziomy sprzed pandemii koronawirusa to kolejny znak powrotu popytu i tworzenia miejsc pracy przez pracodawców” – powiedział Matthew Percival, dyrektor organizacji handlowej  CBI,  która reprezentuje ponad 190 000 brytyjskich firm.

„Jednak zdolność firm do zaspokojenia tego popytu i wspierania ożywienia jest zagrożona przez braki kadrowe. W miarę wzrostu liczby przypadków koronawirusa i większej liczby pracowników izolujących się firmy stoją przed podwójną trudnością zatrudniania pracowników”  – dodał.

Jak podaje ONS, również bezrobocie spadło nieznacznie między marcem a majem 2021 r.


Zgodnie z oficjalnymi danymi odnotowano wzrost zarówno zatrudnienia, jak i liczby przepracowanych godzin.

Według danych ONS stopa bezrobocia w Wielkiej Brytanii wynosi obecnie 4,8%, prawie o 1% więcej niż przed wybuchem pandemii, jednak jest ona nieco niższa niż w poprzednim kwartale.

czwartek, 15 lipca 2021 11:16
 


Czytaj poprzedni artykuł:
Ponad pół miliona osób w Anglii musiało się izolować w ciągu jednego tygodnia
 Czytaj następny artykuł:
Ponad 1500 pracowników NHS i opieki zmarło z powodu Covid-19