Zaloguj się Załóż konto
Polish (Poland)English (United Kingdom)

Najwięcej zgonów od marca i prawie 49 tys. zakażeń koronawirusem w Wielkiej Brytanii

W Wielkiej Brytanii odnotowano 48 553 nowych przypadków koronawirusa, najwięcej od dokładnie sześciu miesięcy.

Ostatni raz wyższa liczba zakażeń - 55 761 - została odnotowana 15 stycznia. Jednak od tego czasu nastąpił ogromny wzrost wykonywanych testów.


W kraju rośnie też liczba zgonów, w ciągu ostatniej doby zarejestrowano 63 zgony. To najwyższa liczba zgonów od 26 marca, kiedy było ich 70.

Dla porównania wczoraj odnotowano 42 302 przypadki koronawirusa i 49 zgonów a w zeszłym tygodniu 32 551 przypadków koronawirusa i 35 zgonów.

Niestety rządowe dane pokazują też duży wzrost przyjęć do szpitali.


Wczoraj w szpitalach znajdowało się 3 786 osób chorych na Covid-19, z czego 545 osób było podłączonych do respiratorów. W ciągu jednej doby do szpitali trafiło 582 pacjentów chorych na Covid-19.

Dziś ujawniono, że w ciągu zaledwie jednego tygodnia do użytkowników aplikacji NHS Covid-19 w Anglii wysłano ponad pół miliona powiadomień.

W tygodniu kończącym się 7 lipca wysłano łącznie 520 194 powiadomień, informujących o bliskim kontakcie z osobą, u której stwierdzono pozytywny wynik testu na obecność koronawirusa.

Jest to 46% wzrost w porównaniu z 356 677 wiadomości wysłanych tydzień wcześniej.


Wczoraj eksperci oskarżyli rząd o zbyt szybką realizację planu znoszenia restrykcji w związku z rosnącą liczbą zakażeń wariantem Delta.

Około 1200 naukowców – w tym czterech członków SAGE – wezwało rząd do wstrzymania planów zniesienia 19 lipca, ostrzegając, że decyzja o odblokowaniu kraju jest „nieetyczna”.

-
 


Czytaj poprzedni artykuł:
Wielka Brytania rozważa umieszczenie Francji na czerwonej liście podróży
 Czytaj następny artykuł:
Supermarkety w UK chcą, aby klienci nadal nosili maski po 19 lipca


// //