Zaloguj się Załóż konto
Polish (Poland)English (United Kingdom)

bham.pl Wiadomości Wielka Brytania Wielka Brytania wprowadza kwarantannę dla WSZYSTKICH osób przyjeżdżających z Francji

Wielka Brytania wprowadza kwarantannę dla WSZYSTKICH osób przyjeżdżających z Francji

Od 19 lipca podróżni wjeżdżający do Wielkiej Brytanii z Francji do Anglii muszą odbyć kwarantannę przez 10 dni w domu lub w innym miejscu zakwaterowania, nawet jeśli są w pełni zaszczepieni przeciwko COVID-19.

Każdy, kto przebywał we Francji w ciągu ostatnich 10 dni, po przybyciu do Anglii będzie musiał poddać się kwarantannie we własnym domu i będzie musiał wykonać test w 2 i 8 dniu, niezależnie od statusu szczepienia.


Zasady te dotyczą też każdej w pełni zaszczepionej osoby oraz osób, które przejeżdżają przez Francję, jadąc z innego kraju.

Oznacza to, że wypełni zaszczepione osoby, powracające z Polski przez Francję muszą się poddać kwarantannie.

Niektórzy operatorzy mogą uzyskać zgodę na przejazd przez Francję bez kwarantanny, dla przykładu osoby podróżujące pociągiem z Belgii nie muszą odbywać kwarantanny.

Według strony gov.uk zdrowie publiczne pozostaje najwyższym priorytetem rządu. Rząd jest zaniepokojony rozpowszechnieniem wariantu południowoafrykańskiego (Beta) we Francji.


Chociaż obecna ilość przypadków wariantu Beta we Francji nie jest wystarczająco wysoka, aby podróżni musieli odbyć kwarantannę w hotelu, ważne jest rozważenie potencjalnego ryzyka.

Minister Zdrowia Sajid Javid powiedział: „Zawsze byliśmy pewni, że nie zawahamy się podjąć szybkich działań na naszych granicach, aby powstrzymać rozprzestrzenianie się COVID-19 i chronić zyski osiągnięte dzięki naszemu udanemu programowi szczepień”.

„Wraz ze zniesieniem w poniedziałek ograniczeń w całym kraju zrobimy wszystko, co w naszej mocy, aby zapewnić jak najbezpieczniejsze podróże międzynarodowe i chronić nasze granice przed wariantami koronawirusa”.

Natomiast minister transportu Grant Shapps oznajmił, że „W tym roku podróż będzie inna i chociaż jesteśmy zaangażowani w dalsze bezpieczne otwieranie podróży międzynarodowych, naszym absolutnym priorytetem jest ochrona zdrowia publicznego w Wielkiej Brytanii.

Zachęcamy wszystkich, którzy myślą o wyjeździe za granicę tego lata, aby przed wyjazdem sprawdzili warunki i ograniczenia dotyczące podróży za granicę”.


Wskaźnik zakażeń koronawirusem we Francji wynosi 46 przypadków na 100 000 osób i jest on znacznie niższy niż w Anglii, gdzie koronawirusem zakaża się 336,7 na 100 000 osób.

Według francuskich mediów, statystyki zebrane przez GISAID, organizację, która monitoruje Covid-19 na całym świecie w czasie rzeczywistym, pokazują, że we Francji pojawiło się 88 nowych przypadków wariantu beta.

sobota, 17 lipca 2021 07:20
 


Czytaj poprzedni artykuł:
Zniesienie restrykcji w UK stanowi zagrożenie dla świata
 Czytaj następny artykuł:
W Wielkiej Brytanii przekroczono 50 tys. nowych zakażeń koronawirusem w ciągu doby